BUITENLANDSE FILMPRIJZEN UITGEREIKT NIEUWS VAN POLYGOON Op 19 december j.l. vond in het Nederlands Filmmuseum in Amsterdam de uitreiking plaats van de prijzen verworven door Nederlandse films op internationale filmfestivals in 1979. Een kleine greep uit de vele onderscheidingen op deze pagina: De prijzen werden overhandigd door het hoofd van de afdeling Film van het Ministerie van CRM, de heer Van der Molen. Bert Haanstra onving twee prijzen op de IVthe Biënnale International Image Festival on the Environment Film and TV in Nice, voor de film 'Nationale Parken: Noodzaak', t.w. de Gouden Medaille van de Stad Nice in de rubriek Flora en Fauna en de Zilveren Adelaar: de Prijs van de Stad Nice. ge Ring verwierf met 'Oh my darling' allereerst een Oscar-nominatie in de categorie Animatiefilms van de Academie of Motion Pictures Arts and Sciences in Los An- geles. Een beeldje voor de Beste Animatie Film op het 13th International Film Festival "Hemisfilm '79", in San Antonio, Texas en de medaille voor de beste animatiefilm in de categorie 3-10 minuten op het Festival Internacional de Cinema de Animacdo "Cineanima" in Espinho, Portu gal. George Schouten ontving voor 'Instant Pictures' twee cer tificaten van het Festival International du Jeune Cinéma in Hyères, Frankrijk. De grand Prix de l'Association Franccais de Cinéma d'Art et d'Essaie en een Mention Speciale du Jury: Cinéma d'Aujourdhui. Theo van de Sande (rechts) en Aad den Oude bewonderen de beker van de Minister van Binnenlandse Zaken van Italië toegekend aan de film 'Oronoque' in de categorie: "Exploration" op het XIHe Festival 'Genti en Paesi' in La Spezia, Italië. In het Polygoon Journaal No. 3 wordt aandacht geschonken aan het werk van de postbode in het natuurgebied de Biesbosch. Deze postbode levert bij zeven adressen de post af en neemt de post voor de wal ook weer mee. Verder beelden van de tentoonstellin gen van de persfoto's van 1979. De beste persfoto van 1979 werd ge maakt door de fotograaf Willem Hof land. Op deze foto staat Willem Aan- tjes afgebeeld op het moment dat hij aan de pers zijn terugtreden uit de politiek bekend maakte. In dit journaal een kleurenreportage van wedstrijden in het Driekoningen zingen, waarbij kinderen verkleed als de drie koningen hun gezang ten ge hore brengen. Voor volgende reportages staan o.a. op het programma een reportage over de voorbereidingen van twee deelnemers aan de rally van Monte Carlo en beel den van een amateur-sterrewacht en een biertapwedstrijd gecombineerd met het brouwen van bier.

Film | 1980 | | pagina 7