flSXatöï GALAPREMIERE Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 3 29 februari 1980 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Ho o f dr e dacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Galapremière Spetters pagina 1 Produktie pagina 3 Nieuwe bioscopen pagina 4 Produktie pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Eind februari begon in niet minder dan 53 theaters het roulement van de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Spetters' onder regie van Paul Verhoeven naar een scenario van Gerard Soeteman geproduceerd door VSE-Film. Een groot gala in het Tuschinski Theater in Amsterdam was de apo theose van het vele werk en geld dat in deze film is gaan zitten en de eerste schreden waren van theaterproducent Joop van den Ende op het gebied van de speelfilm, die plechtig beloofde dat het zeker niet zijn laatste film zou zijn. VSE-Film zal zich o.a. in de Verenigde Staten gaan oriëneren wat be treft de mogelijkheden voor speelfilmprodukties. FILM Bij de voorplaat: Renée Soutendijk en Hans van Tongeren spelen twee van de vijf hoofdrollen in de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Spetters'! Na afloop van de galapremière werden de hoofdrolspelers in de bloemetjes gezet, v.l.n.r. Hans van Tongeren, Toon Agterberg, Maarten Spanjer, Renée Soutendijk en Marianne Boyer. Producent Joop van den Ende bedankt regisseur Paul Verhoeven

Film | 1980 | | pagina 5