FILM IN HIRSCH ALFA 1 en 2 TECHNISCHE DIENST Sinds medio vorig jaar zijn er in het gerenoveerde Hirsch-gebouw aan het Leidseplein in Amsterdam twee nieuwe aantrekkelijke theaters ge vestigd van het Meerburg-concern. Het zijn de beide Alfa-bioscopen die sinds die tijd boven aan de Amsterdamse bioscoopladder prijken. De realisatie van de beide Alfa's heeft een kleine twee jaar geduurd, aldus verklaart de technisch directeur C. Schinkel, die met recht trots is op deze nieuwe aanwinsten binnen de Meerburg-keten. Het ontwerp van de twee bioscopen was van Gerard Poolman, een leerling van de vermaarde architect Oud. Cinema 2000 in Den Haag is een van de andere bioscopen van de hand van Poolman. GELUID-EN LUCHTBEHANDELING Alfa 2 Het technisch ontwerp van de zalen en de cabines wordt in eigen beheer uit gevoerd. Sinds twee jaar bouwt de Technische Dienst van Meerburg The ater Beheer in eigen ontwerp de auto maten voor de cabines. De toegepaste projectoren zijn Philips FP 20 machi nes. De eigen automaten hebben een aantal duidelijke voordelen boven de be staande, stelt Schinkel. Het is mogelijk onmiddellijk over te schakelen op handbediening, er is een directe breuk signalering (daarover beschikken de meeste 'kant-en-klaar'-automaten ook), een xenon-bewaking plus toonlampbe- waking en bovendien een cabinesigna lering voor de andere cabine(s). Een geheel nieuwe oplossing heeft men bedacht in de beide Alfa-bioscopen voor de kaderverandering. Deze laat zich het eenvoudigst beschrijven als een soort 'kantel'-kader, d.w.z. van achter het doek, dat vrij is opgehangen vanaf de achterwand van de zaal, aan gezien de speakers zich ook achter het doek bevinden, draait het kader als het ware voor het doek met behulp van een eenvoudig elektrisch mechanisme. Een even doeltreffende als fraaie op lossing hebben wij kunnen constate ren. De achtergrondmuziek wordt verzorgd vanuit de cabine met behulp van kwali tatief hoogstaande Revox-apparatuur. Alfal Voor de zo essentiële geluidsisolatie zowel tussen de zalen onderling als naar andere externe ruimten, heeft men zich laten adviseren door het Bureau Lichtveld en Buis in Utrecht. Tussen de zalen onderling geeft de iso latie ook geen enkel probleem. Door dat echter de pauzes van beide zalen De fraaie entree van de Alfa bioscopen verschillend vallen kan het geluid van een volle foyer toch storend werken en heeft men besloten om nog een stel extra deuren te plaatsen bij de entree van zaal 2. Aan de luchtbehandeling zullen ook nog enige wijzigingen worden aange bracht, zodat de afgewerkte lucht van de zalen niet meer rechtstreeks de foyer wordt ingeblazen.

Film | 1980 | | pagina 8