CAO-ONDERHANDELINGEN AFGEBROKEN Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 1 7 17 oktober 1980 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Ho o f dr e dacteur: J. Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 CAO-onderhandelingen afgebroken pagina 1 Produktie pagina 2 Buitenlands nieuws pagina 3 Nieuwe bioscopen pagina 4 Nieuwe films pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 De werkgeversvertegenwoordigers in de Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf hebben op 13 oktober j.1. de onderhandelingen over de CAO 1980/81 afgebroken. De vergaande voorstellen van werk geverszijde zijn door de werknemersdelegatie afgewezen. Daarop heb ben werkgevers gezegd geen basis voor verder overleg te zien. In april 1980 werd in de Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf begonnen met de onderhandelingen naar aanleiding van een eisenpak ket op tafel gelegd door de Diensten- en Voedingsbonden FNV. Tot en met 13 oktober j.1. is door de werkgevers op een zeer construc tieve manier gepoogd een reële CAO af te sluiten. Voortdurend over leg in eerste instantie met de Exploitantenraad en in later stadium met het bestuur van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitaten heeft uiteindelijk geresulteerd in de volgende voorstellen van werkgevers zijde: Er komt een uniforme provisieregeling per 1 april 1981 ter hoogte van 2 1/2 procent van de netto-buffetomzet onder aftrek van de bestaande f25,- regeling, met dien verstande, dat: 1. de desbetreffende bedragen per bioscoop in een pot gestort zul len worden; 2. de werkgever of diens bedrijfsleider van de betrokken bioscoop, per maand of per kwartaal de verdeling, al dan niet pro rata, zal verzorgen onder de bij de buffetverkoop betrokken werkne mers, inclusief de bedrijfsleider; 3. de gegeven 2 1/2 procent provisie niet voor wijziging vatbaar zal zijn door periodieke verhogingen of anderzins. De salarissen van de operateurs zullen op basis van de situatie per 1 juli 1980 met ingang van 1 januari 1981 met 1 procent initieel worden verhoogd, terwijl voor het komende jaar een onderzoek zal worden ingesteld naar de feitelijke situatie van de operateurshono rering. Ee:i prijscompensatie met een minimum van f 260,- per procent per jaar. Verlaging van de VUT-gerechtigde leeftijd tot 62 jaar. Eén extra vakantiedag. Verhoging van de minimum vakantietoe slag tot f2.060,-. Verhoging van de werkgeversbijdrage aan het vakbondswerk tot f30.000,-. Opneming van een anti-discriminatie-clausule in de CAO. Opneming van het administratief personeel van de bioscopen in de CAO. De vakbondsvertegenwoordigers meenden op deze voorstellen niet te kunnen ingaan. De vraag lijkt gerechtvaardigd of deze werknemers vertegenwoordigers op de hoogte zijn van de sociaal-economische si tuatie in Nederland en in het bijzonder of zij op de hoogte zijn van de moeilijke en marginale situatie waarin het bioscoopbedrijf zich bevindt. Binnen de Sociale Commissie is door de werkgevers herhaal delijk gewezen op de precaire situatie in het bioscoopbedrijf en het verbaast daarom des te meer, dat de vakbondsvertegenwoordigers met de onderhavige voorstellen niet akkoord konden gaan. De vakbonden zullen op 21 oktober a.s. een ledenvergadering beleg ge, waarin het resultaat van de onderhandelingen besproken zal wor den. Het is te hopen dat op 21 oktober de leden van de vakbonden wél over realiteitszin beschikken. FILM ISSN 0166-1477 Bij de voorplaat: Het complex van 'De Reehorst' in Ede

Film | 1980 | | pagina 3