Ede weer een gezonde bioscoopstad DEELFUNCTIE SOBER EN VERZORGD Nog maar een paar jaar geleden was de bioscoopsituatie in Ede verre van rooskleurig. Gemeentelijke bestemmingsplannen hadden een eind gemaakt aan het bestaan van De Reehorst als zelfstandig geëxploi teerde schouwburg/bioscoop. De zaal werd toen een onderdeel van een veel groter cultureel centrum en verloor zijn bioscoopfunctie to taal. En de tweede bioscoop Buitenlust dreigde eveneens het slacht offer te worden van gemeentelijke uitbreidingsplannen. De Stichting De Reehorst, exploitante van het cultureel centrum was met deze gang van zaken allerminst gelukkig. De totale gemeente Ede telde immers ruim 80.000 inwoners, waarvan er meer dan 46.000 bovendien hun domicilie hadden in de plaats zelf. Er werd contact opgenomen met de Amsterdamse C.V. Anthex, onderdeel van Meer burg Theaterbeheer, waar men eveneens van mening was, dat een plaats als Ede toch minstens recht had op één bioscoop. Om maar te zwijgen van de verwachting dat er waarschijnlijk ook wel emplooi zou zijn voor twee zalen. Besloten werd de bestaande schouw burgzaal, waar alle apparatuur en faci liteiten voor het verzorgen van bio scoopvoorstellingen nog aanwezig waren, opnieuw gedeeltelijk als bioscoop in gebruik te nemen, maar daarnaast eveneens een nieuwe zaal te gaan bouwen. Hoewel in eerste instantie ook dit zaal tje met 240 plaatsen een deelfunctie schouwburg congreszaal bio scoop was toebedacht, werd al snel besloten het verder uitsluitend voor bioscoopvoorstellingen te gebruiken. Gedurende zeven dagen per week en niet zoals in het begin slechts op zes dagen. Manager Ruud Kuper, oor spronkelijk afkomstig uit de horeca- sector, maar alras volledig verliefd op het bioscoopbedrijf, vindt dat de con tinuïteit van het grootste belang is voor de opbouw van een constand bio scooppubliek, temeer omdat de grote zaal ook in de toekomst zijn meerdere functies zal blijven behouden. Aan de oude zaal met zijn 500 bio- scoop)plaatsen werd in principe weinig veranderd. De nieuwe zaal Studio Reehorst werd gemeubileerd met 240 uit Engeland geïmporteerde stoelen: zwarte kunst stof kuipen met een rode bekleding. De zaal geeft een rustige en verzorgde indruk met eenvoudige bakstenen wan den en een beige vloerbedekking. Dit zaaltje heeft de beschikking over een eigen cabine, waarin net als in de grote zaal wordt gewerkt met een FP30 automaat. De bioscoop is toegankelijk via een aparte ingangspartij aan de zijkant van het complex, die ook voor de grote zaal wordt gebruikt, als daar tenminste op dat moment een film wordt ver toond. Ditzelfde geldt voor de ruime foyer, waarin een aantal uitnodigende zithoeken zijn geplaatst. De "lounge" biedt zijn gastvrijheid aan aan een ieder die een bioscoop- De ruime foyer met de zitjes

Film | 1980 | | pagina 6