DE REEHORST- EDE ONTWENNING IMPULSBEZOEK voorstelling bezoekt en geeft ook een warm "roodachtige" totaalindruk. Last but not least beschikt het com plex over zeer ruime parkeervoorzie ningen rondom het hele gebouw. Het eerste halfjaar kampten de bio scopen met het probleem dat het pu bliek in Ede totaal niet meer gewend was aan een goed actueel filmaanbod in zijn eigen woonplaats. Er was inmid dels een duidelijk loop ontstaan naar de in de nabijheid gelegen steden Amersfoort en Arnhem, die waar schijnlijk ook niet meer helemaal zal verdwijnen. Nu, na anderhalfjaar, wordt tevreden vastgesteld, dat er weer een constante bezoekersopbouw is, in alle leeftijds categorieën. Na een jaar al vertoonde het bezoek een stijging van 175 pro cent. Dit wordt dan ook duidelijk geïl lustreerd door het feit dat per 1 juli van dit jaar Ede werd ingedeeld in de Afdeling C, in plaats van, zoals voor heen gedurende lange jaren, in de Af deling D. Kuper vindt op dit moment nog wel dat hij zijn publiek een te sumier film aanbod kan voortzetten. Er zou een bewustere programmasamenstelling moeten komen, geënt op de wens van de bezoeker. Inmiddels is naar deze verschillende wensen ook een onder zoekje ingesteld. Bijvoorbeeld de art- film komt nu nog nauwelijks aan bod, terwijl daarnaar duidelijk vraag is. Een derde bioscoop dus? Het ligt voor de hand dat daar ernstig aan wordt ge dacht. De grond is al aanwezig en de plannen zijn in een nog zeer vroeg voorbereidingsstadium. En ook de min of meer a-centrale ligging van het complex zal gaandeweg veranderen, omdat rondom de biosco pen nieuwe woonwijken in aanbouw zijn. Het nu nog ontbreken van wat Kuper noemt "impulsbezoek" zal naar alle waarschijnlijkheid tot het verleden be horen als ook deze wijken bewoond zijn. Deze bevolkingsgroei zal dan ook zeker weer een extra stimulans geven aan een verdere groei van het bezoek. En dat moet voor een bioscoopexploi tant toch een verheugende constate ring zijn. De grote zaal Studio 'De Reehorst' De cabine met de FP30

Film | 1980 | | pagina 7