Nieuwbouw binnen vier buitenmuren SCALA THEATER - MEDEMBLIK Wat bezielt twee jonge vrouwen een zwaar verwaarloosde bioscoop over te nemen en er binnen de bestaande buitenwanden een vrijwel nieuw gebouw van te maken? En dat dan binnen drie maandenen vrij wel uitsluitend met hulp van echtgenoten, vrienden en bekenden? Om dat aan de weet te komen, gingen wij naar Medemblik waar het Scala Theater nog deze ingrijpende renovatie vanaf 20 maart volledig wordt gerund door Corry Stevens en Ria Gerritsma. Een bepaald niet alledaags verschijnsel. Een bioscoop - met daarbij nog een behoor lijke bar/café die zonder enige mannelijke inbreng wordt geëxploi teerd. ANTIEKE PROJECTOR DROOGBOEKETTEN Het antwoord is vrij simpel, vinden de dames alletwee. Als je elkaar goed kent en allebei "iets" wilt gaan doen, als je daarnaast en dit geldt met name voor Corry Stevens al vanaf je prille jeugd bent getracteerd op filmverto ningen in je ouderlijk huis (de daar voor gebruikte Philips projector uit zo ongeveer 1936 prijkt nu op een opval lende plaats in de hal van het Scala Theater en schijnt nog steeds uitste kend te gebruiken te zijn), als je dan ook nog een "bioscoopman" tot echt genoot hebt, hem hielp bij zijn werk maar alleen kassawerkzaamheden toch wel wat eentonig vond worden, wel dan begin je gewoon een eigen bio scoop. Vooral als die op het juiste moment te koop wordt aangeboden. En als die bioscoop dan ook nog is uit gerust met een aparte bar en je hebt je horecadiploma's in je zak, dan en we hebben het nu over Ria Gerritsma denk je niet lang na over een compag nonschap, maar dan doe je dat ge woon. Zo eenvoudig is dat! Het theater heeft inmiddels een gron dige metamorfose ondergaan. Vrijwel het gehele interieur werd drastisch ge sloopt. "Je hebt geen idee hoeveel volle puinbakken eruit zijn gekomen" verzuchten de beide dames "Het leek soms of er geen eind aan kwam". Gekozen werd voor bruin als hoofd kleur. In alle schakeringen tussen beige en vrijwel zwart. De muren, zowel in Onder een blik in de volledig gerenoveerde zaal. Ter illustratie hier boven de oude en de nieuwe toestand aan de buitenzijde. de zaal als in de hal werden voorzien van een zogenaamd touwbehang, dat heel sfeervol werkt, zeker als achter grond voor affiches en foto's De zaal werd ingericht met 100 "vliegtuigstoe- len", de achterste rij in een twee-per- soons loveseat-uitvoering. In de cabine staat een FP30 automaat, die ook van uit de zaal te bedienen is. Door het hele gebouw is de vrouwe lijke inbreng duidelijk merkbaar. In de zaal zijn nog onlangs langs de muren vele vrolijke droogboeketten neerge zet. "We vonden het ineens zo kaal

Film | 1980 | | pagina 8