UITREIKING BUITENLANDSE FILMPRIJZEN De plannen die Luxemburg heeft voor de exploitatie van een (commerciële) televisie-satelliet, hebben in West- Duitsland grote woede opgewerkt. Tijdens een onlangs in Luik (België) gehouden conferentie over nieuwe technologieën poneerde Albrecht Muller Helmuth Schmidt's televisie export onder andere dat hierdoor de uitgekiende balans die in de Bonds republiek tussen de verschillende media is opgebouwd, verstoord zou kunnen worden. Het Berlijnse filmfestival, dat plaats vindt van 13-24 februari, zal naar alle waarschijnlijkheid worden geopend met de vertoningvan 'Raging Buil' met Robert de Niro in de hoofdrol. In ieder geval werd dezelfde film op het laatste moment teruggetrokken uit het festival in Londen. Op dit moment vindt de post-produk- tie plaats van Hal Needham's (Smokey and the Bandit) nieuwste film 'The Cannonball Run', geproduceerd door Raymond Chow's Golden Harvest Group. In dit veelbelovend project van 20 miljoen dat in de Verenigde Sta ten zal worden uitgebracht door 20th Century Fox, worden de hoofdrollen gespeeld door o.a. Burt Reynolds, Roger Moore, Dom DeLuise, Dean Martin en Sammy Davis Jr. De film zal in de tweede helft van dit jaar door Concorde Film worden uitgebracht. De vermaarde Franse komiek Coluche, eerder bekend in zijn rol met Louis de Funes in 'L'aile ou la cuisse' viert mo menteel hoogtij als kandidaat voor de Franse presidentsverkiezingen. Uit een onlangs uitgezonden interview voor de VARA-televisie bleek deze grapjas i.p.v. de door hem beoogde 2 procent van het Franse kiezerspotentieel reeds 16 procent te hebben veroverd. Ook de nieuwste film van Colouche beleeft dezer dagen ongekende triomfen in Frankrijk nl. 'Inspecteur La Bavure', waarin hij samen met Gerard Depar- dieu de hoofdrol vertolkt. Niet voor niets zal 'Inspecteur La Bavure' zeer spoedig in Nederland worden uitge bracht. Wél werd daar en met immens succes vertoond de uit 1927 date rende (stomme) film 'Napoleon' van Abel Gance. De vijf uur durende film werd nog onlangs geheel gereconstru eerd. Per 1 januari 1981 is Norbert T. Auer- bach benoemd tot president van United Artists. Hij is verantwoordelijk voor de produktie en de verhuur. Auerbach kwam in 1977 naar UA als sales-manager voor Europa en het Mid den-Oosten. Hij heeft reeds een 30- jarige loopbaan in de filmbranche ach ter de rug. Als senior vice-president wordt hij per dezelfde datum opge volgd door Michael Williams-Jones, die tot dusver vice-president international sales was. Sinds 1978 was Williams- Jones continental manager en vice- president sales voor Europa en het Midden-Oosten. Emile Buyse, sinds 15 jaar president van Twentieth Century-Fox Interna tional in Beverly Hills, heeft besloten per 1 februari Fox te verlaten. Hij be gint een eigen bedrijf: EBE Company voor filmverhuur en marketing activi teiten. Hij zal in het Fox-hoofdkwar tier worden opgevolgd door Jean-Louis Rubin, tot dusver executive vice-presi dent international marketing. Buyse heeft reeds een lange Europese carrière achter de rug en kwam in 1966 via United Artists en Columbia naar Fox. Afgaande op de volop aan de gang zinde produktie-activiteiten mag wor den verwacht dat 1981 voor de Ameri kaanse filmindustrie een vruchtbaar jaar zal worden. Alle studiofaciliteiten in en rond Hollywood zijn tot ver in het voorjaar in gebruik. Voor nieuwe produkties is op dit moment geen plaats meer. Op 17 december jl. vond in het Filmmuseum te Amsterdam de uitreiking plaats van een groot aantal buitenlandse film prijzen. Onderstaand een opsomming van de prijswinnaars met de titel van de onderscheiden film: Jan van Weeszenberg voor de film "De Illussie". Best Ani- mation Film; prijs gewonnen tijdens het Canadian Inter national Amateur Festival te Ottawa. Wim Verstappen voor de film "Pastorale 1943". Best Feature Film; Prijs gewonnen op het 14th Annual Hemis- film Intern. Festival, te San Antonio. Het Werkteater en Erik van Zuylen voor de film "Opname". Favoriete oecumenische film; prijs gewonnen te Locarno (3e prijs). Hillie Molenaar voor de film "De fabriek - werken in Cuba"; prijs gewonnen tijdens het 23e Internationale Leipziger Dokumentar- und Kurzfilmwoche für Kino und Fernsehen" te Leipzig. De prijs bestaat uit 3 oorkonden, t.w.: de Fiprescipreis; de Sonderpeis des Weltgewerkschaftbundes; de Don Quijote. Joop Scheltens voor de film "Het onbekende Nederland". Prijs gewonnen tijdens het festival 'Genti e Paesi' te La Spezia. Joost Roelofsz voor de film "Life and Death". Prijs gewon nen tijdens het filmfestival te Cork. (Ie prijs categorie animatie en EEG-Award: Beste korte film uit lidstaten EEG. Bovendien de zg. Don Quixoteprijs van het filmfesti val te Krakow. Chris Brouwer en Gerard Reteig voor de film "Verdronken land". 2e prijs gewonnen tijdens het 'Festival International du Cinéma' te Nyon. (Sesterg d'argent). Geesink Filmproduktie voor de films "Stimorol chewing gum" en "Tesa Film". Prijs gewonnen tijdens het Interna tional Film Television Festival of New York. Joop Vis en Toon van Driel voor de film "Alter et go". Prijs gewonnen op het 'International Film Television Festival of New York'. Jolijn Tichelaar-Willemse voor de film "Frieslandis yours". De prijs werd gewonnen tijdens het 'International Film Television Festival of New York'. Deze lijst geeft geen compleet overzicht van de gewonnen prijzen op buitenlandse festivals. Veel prijzen worden ook rechtstreeks door b.v. de regisseur of andere vertegenwoor digers in ontvangst genomen.

Film | 1981 | | pagina 5