Cinema Marquette Heemskerk nieuwbouw op lange termijn Cinema Marquette: een duidelijk recent gebouwde bioscoop gelegen in een eigentijdse nieuwbouwwijk. Staande voor het gebouw dringt dan onmiddellijk de vraag op waarom nu al een verbouwing? De heer Kluft, eigenaar van Marquette kan hierop snel en afdoende antwoorden. Door een lichtelijk onduidelijk gemeentelijk beleid werd hij zo'n twaalf jaar geleden abrupt voor de keus gesteld stoppen of bouwen. Het werd dus bouwen. Maar wel in een tijd dat bioscoopnieuwbouw als een uiterst hachelijke onderneming werd beschouwd. En zeker voor een onafhankelijk exploitant, die in principe alléén de benodigde financiële voorzieningen moet kunnen treffen. Besloten werd dus om in eerste instantie een theater te bou wen, dat uiteraard aan alle eisen van comfort en outillage zou voldoen, maar de meer luxueuze afwerking daarvan nog een tijdje uit te stellen totdat de zekerheid was verkregen dat de bioscoop ook op langere termijn gezond en levens vatbaar zou zijn en blijven, waaraan overigens ook toen door de heer Kluft niet werd getwijfeld. En met recht blijkt nu. Men zou dan ook in feite de nu uitgevoerde verbouwing kunnen beschouwen als de laatste fase van de nieuwbouw. Maar omdat in de loop van twaalf jaar de algemene smaak zich op bepaalde punten opvallend heeft gewijzigd, werd één en ander toch weer ingrijpender veranderd dan indertijd was gepland. Bijvoorbeeld de zaalverlichting toen nogal schel verlangt nu bepaald een meer gedempte en intieme sfeer, die er dan ook is gekomen. De muren van de zaal tot dan eenvoudig metselwerk werden voorzien van een bekleding van een beige katoenen tapijtstof van vloer tot plafond, waartegen op regelmatige afstanden palissander panelen zijn aangebracht die dienen als ondergrond voor de sfeervolle lichtarmaturen. Vroeger Zowel de zaal als de foyer werden belegd met een rijk ge dessineerde rode vloerbedekking. De grootste metamorfose vond plaats in de foyer. Was dat eerst een tamelijk kale ruimte, waar de bezoeker bij gar derobe slechts uit een beperkt assortiment frisdranken een keus kon maken en zo snel mogelijk maakte dat hij weer in de zaal zat, nu komt men in een warme gezellige hal met comfortabele zithoeken en mooie houten wandbetimme- ringen, die ook terug komen in de bar. Voor die bar werd de garderobe die veel te groot bleek gehalveerd. Er is altijd een grote variëteit aan drankjes voor radig plus steeds verse koffie, vroeger niet te koop. En dat deze gewijzigde opzet uitnodigend werkt voor het publiek, blijkt wel uit het feit dat het vaak moeilijk is om een eind aan de pauzes te maken. Ook komt men steeds vroeger naar de voorstelling om nog rustig een kopje koffie te kunnen drinken, vooraf. In de cabine is betrekkelijk weinig veranderd. De appara tuur werd omgebouwd voor de toepassing van grotere spoe len en werd een nieuwe Xenon lamp aangeschaft. De totale verbouwing heeft slechts drie weken in beslag ge nomen en gedurende die periode konden de voorstellingen normaal doorgaan. Dit kon met name omdat aan de stoelen niets veranderd behoefde te worden en ook omdat alle on derdelen pasklaar werden aangevoerd en alleen maar gemon teerd of aangebracht moesten worden. Misschien niet zo'n spectaculaire verbouwing als elders wel plaatsvindt, maar wel een duidelijke verbetering of aan vulling die zeker zijn vruchten zal afwerpen.

Film | 1981 | | pagina 6