CRM-PREMIERES Deze maand zijn onderstaande films, vervaardigd o.a. met subsi die van het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk in première gegaan: Op 24 februari jl. zijn de opnamen ge start voor de nieuwe Nederlandse speelfilmproduktie 'Het miesje met het rode haar', gebaseerd op de gelijkna mige roman van Theun de Vries. Als 'Het meisje met het rode haar', zo stond Hannie Schaft in de boeken van de SD, als één van de meest gezochte personen uit het verzet in de Tweede Wereldoorlog. Zij maakte een ontwikkeling door van een meisje, opgegroeid in een be schermd milieu en later studente in de rechten, tot een vrouw, die keihard en in koelen bloede verraders en colla borateurs liquideerde. Op de foto een voorstudie van hoofd rolspeelster Renée Zoutendijk in de rol van Hannie Schaft. De regie is in handen van Ben Ver- bong, producent is Chris Brouwer voor Movies Filmproductions BV. De film zal in september in een groot aantal kopieën worden uitgebracht. ACHTER GLAS, onder andere een liefdesfilm... Met o.a. Rudolf Lucieer, Elias van der Zanden, Marjon Brandsma, Bram Ver meulen, Petra Laseur en Elizabeth Hoytink. Regie en scenario: Ab van Ieperen, fotografie: Mare Felperlaan, geluid: Wim van Muyden, montage: Hans van Dongen, muziek: Bram Vermeulen, produktie: Frans Rasker vertonings duur: 69 minuten. RIGOR MORTIS, een ondergronds drama. Met o.a. Olga Zuiderhoek, Michiel Ker- bosch, Wim T. Schippers, Rijk de Gooyer, Gees Linnebank, Leen Jon- gewaard en Helmert Woudenberg. Regie en scenario: Dick Maas, camera: Mare Felperlaan, geluid: Georges Bossaers, montage: Marion Hekking, produktie: Ferenc Kalman Gall voor Cineteam Filmproduktie, vertonings duur: 63 minuten.

Film | 1981 | | pagina 5