AFSCHEID W.F. DUBBELDEMAN S3331 LEDENVERGADERING AFDELING BIOSCOOPEXPLOITANTEN In de jaarvergadering van het bestuur der Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel gehouden op 4 maart heeft de heer W.F. Dubbeldeman die gedurende ruim 30 jaar voorzitter van het opleidingsinstituut is ge weest, zijn functie neergelegd. De Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, bracht bij deze gele genheid een bezoek aan de bestuursvergadering van de Stich ting en dankte de heer Dubbeldeman namens de Bond voor de vele werkzaamheden die hij ten dienste van het bedrijf gedurende zo lange tijd op voortreffelijke wijze onder dik wijls moeilijke omstandigheden heeft verricht. Hij memoreerde dat deze werkzaamheden reeds in de jaren 1944/45 zijn begonnen toen de heren Besseling, Bosman en Dubbeldeman plannen beraamden om na de Bevrijding naast een technische commissie ook een opleidingsinstituut voor operateurs in hei leven te roepen. Dit gebeurde met medewerking van de Bond kort na de oor log. Er kwam eerst een mondelinge cursus in Amsterdam, in 1948 gevolgd door de eerste schriftelijke cursus waaraan niet minder dan 320 leerlingen deelnamen. Sedertdien zijn de cursussen ononderbroken voortgezet met een leerlingen- bestand dat geleidelijk is teruggelopen tot 50 a 60 per jaar, zijnde ongeveer het jaarlijkse landelijke verloop onder deze categorie van medewerkers. Sedert 1957 is daarbij gebruik gemaakt van de tekst van het tweedelige Handboek der Bio scooptechniek dat eveneens onder de bezielende leiding van de heer Dubbeldeman als voorzitter van de toenmalige re dactie commissie, tot stand is gekomen. Gedurende zijn 'bewind' werden circa 2000 gediplomeerde operateurs afgeleverd, zijnde houders van praktijkcertici- caten, diploma's A of B, alsmede nog 47 bezitters van het C-diploma, afkomstig van de sedert 1972 gegeven drie mondelinge cursussen gericht op geautomatiseerde bio scopen. Voorwaar dus een staat van dienst om met trots, dankbaar heid en erkentelijkheid op terug te zien. Namens het Hoofd bestuur en het Stichtingsbestuur zijn aan de scheidende voorzitter tenslotte enige geschenken aangeboden. Op 10 maart vond in het Novotel te Amsterdam een buiten gewone ledenvergadering plaats van de Afdeling Bioscoop exploitanten. In het kader van de eind vorig jaar goedgekeurde herstructu rering, waarij de zelfstandige afdelingen ophielden te be staan, evenals de exploitantenraad als vertegenwoordigend college van de Nederlandse bioscoopexploitanten, werd tij dens deze vergadering een bestuur benoemd bestaande uit 15 personen, en een dagelijks bestuur dat is samengesteld uit die 15 bestuursleden. Het bestuur bestaat uit de heren R.H. Gerschtanowitz, Mr. P.A., Meerburg, M. van Praag, L. van Praag, F.H.W. Weyschedé, J. van Willigen, J. van Dommelen, Drs. J.Ph. Wolff, H. Miedema, Drs. M. Sanders, Drs. CA Voskuil, V.N. Reumer, E. Wierda, H. Holmanen W.C. Wertwijn. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de heren J. van Dommelen, die tevens werd benoemd tot voorzitter van de Afdeling, Mr. P.A. Meerburg, J. van Willigen, H. Miedema en H. Holman.

Film | 1981 | | pagina 8