Met Cinesol 2 en 3 in Breda: 5 bioscopen rond een pleintje Als je, zoals wij, op de eerste echte zomerse dag van dit jaar op weg bent naar het Cinesol Theater in Breda, is het niet moeilijk de steigers die nu nog tegen de gevels staan weg te denken, want deze cul de sac, aan twee kanten begrensd door Cinesol en het Grand Theatre, leent zich als geen andere voor een vrolijke terrasaankleding. Het is uiteraard ook de dames Waskowsky en de Nijs niet ontgaan. Julia de Nijs hier over: natuurlijk hebben wij daaraan ook al gedacht én gepraat met de horecabedrijven in de buurt - en dat zijn er nogal wat - maar als het doorgaat, zal dat nog wel even duren, omdat de werkzaamheden aan de gevel helaas wel wat tijd zullen kosten. ARTHOUSE Terug naar Cinesol 2 en 3, met respec tievelijk 80 en 103 zitplaatsen, die sinds een halfjaar het complex aanvullen. De twee zalen zijn gebouwd op het oude po dium van het haaks op Cinesol liggende Grand Theatre. Ook een stukje zaal van deze bioscoop werd afgestaan aan de uitbreiding. De programmering van Cinesol 2 en 3 sluit aan bij de (arthouse)vertoningen in zaal 1, waarbij men zich in 2 uitsluitend beperkt tot de pure arthousefilm en voor 1 en 3 nog wel eens een zijspronge- tjewordt gemaakt naar wat luchtiger werk, waarmee natuurlijk niet gezegd mag worden dat een artfilm per definitie loodzwaar van inhoud moet zijn. Gedu rende het halve jaar dat de twee zalen nu in gebruik zijn, heeft deze program meringsformule duidelijk al zijn vruch ten afgeworpen. Julia de Nijs stelt na drukkelijk dat dit ook voor een belang rijk deel te danken is aan het personeel zelf zeer geïnteresseerd in het medium film dat er een eer in stelt het publiek zo goed mogelijk bij te staan met goede voorlichting en begeleiding. De vormgeving van beide zaaltjes is min of meer op dezelfde leest geschoeid. Comfortabele rode stoelen, wanden deels uitgevoerd in zandkleurig schoon- metselwerk, deels zeer donkergroen ge sausd. Vrolijke gedessineerde gordijnen geven een levendige noot aan het geheel. Bovendien is Cinesol 3 voorzien van smaakvolle wandornamenten, die zijn samengesteld uit filmspoelen en droog bloemboeketten. Dit alles is ontworpen en aangebracht door Julia de Nijs zelf. Een in het oog lopende versiering waar op ze terecht een beetje trots is. Noodgedwongen omdat de architect buitenslands vertoefde hebben overi gens de beide dames zelf de hele binnen huisarchitectuur voor hun rekening ge nomen, in nauwe samenwerking met de inmiddels door en door vertrouwde aan-

Film | 1981 | | pagina 6