Roxy 2 in Bergen op Zoom Actueel Bioscoopexploitatie B.V. is nog niet zo lang eigenaresse van het Roxy Theater. Ook de uitbreiding met een tweede zaal werd niet door Actueel zelf uitgevoerd, hoewel zij het besluit daartoe al wat heeft geëntameerd bij de toenmalige exploitant, de heer Peeters, die pas na de voltooiing van Roxy 2 het geheel bedrijfsklaar overdroeg aan de huidige exploitante. Roxy 2 is gesitueerd in een voormalig wijnrood van kleur. De wanden zijn magazijn, dat in feite maar renteloosuitgevoerd in baksteen, in reliëf gemet- lag te liggen. De zaal heeft de beschik- seld. Het doek tenslotte gaat schuil king over de al bestaande foyer, die achter een pauwblauw gordijn. In de - net als zaal 1 - een volledige op- apart voor zaal 2 aangebrachte cabine wordt gewerkt met FP 30 apparatuur. De effecten van deze tweede zaal zijn ook hier duidelijk merkbaar. Afgezien van de grotere nadraaimogelijkheden, die het programmeren iets eenvoudiger maken, worden in beide zalen redelijk drukbezochte nachtvoorstellingen ver zorgd in strikt gescheiden genres. De pornofilm heeft zijn weg gevonden naar Roxy 1 en zaal 2 wordt gereser veerd voor vertoning van de betere film. Het publiek, dat in Roxy 2 de beschik king heeft gekregen over 16 voorstel lingen per week, geeft over het alge meen te kennen deze uitbreiding zeer op prijs te stellen. Tijdens vakantie perioden worden overigens meer voor stellingen gegeven, die eveneens goed bezette zalen trekken. Naast de drie zalen van Cinemactueel waarover in een volgende nummer van dit blad meer beschikt Actueel Bioscoopexploitatie nu met twee Roxy's over een bioscoopbedrijf in Bergen op Zoom, waarbij de liefheb bers van de vele verschillende genre's film allen goed aan hun trekken kun nen komen. Roxy 2 Roxy 1 knapbeurt onderging en die met zijn in voornamelijk donkerbruine tinten en cognac-kleurige vloerbedekking een bar-achtige indruk maakt. Overigens bestaan er wel plannen voor nog een tweede foyer, alleen bestemd voor de bezoekers van Roxy 2. De zaal beschikt over 140 stoelen, nemer. Noodgedwongen, maar met ont zettend veel plezier. De zalen beschikken ieder over een eigen cabine, waarin FP 30 no rewind apparatuur met matrix is aangebracht. De bioscoopbezoeker in Breda toont zich verheugd over deze uitbreiding en daardoor dus ook de beide exploitantes. Tevens heeft weer het Nederlandse bio scoopbedrijf een nieuwe stimulans ge kregen en ook dat is verheugend.

Film | 1981 | | pagina 7