Op 19 juni jl. werd de heer J. van Kampen met zijn familieleden in kleine kring gehuldigd naar aanlei ding van zijn 50-jarige loopbaan in het Nederlandse filmbedrijf. Een groot aantal Hoofdbestuursleden en ook enige ereleden kwam de heer van Kampen gelukwensen met de Koninklijke onderscheiding die hem was toegekend in verband met dit unieke jubileum. seconde, bij horizontale projectie on geveer 1 70cm per seconde. Het spreekt vanzelf dat hiervoor dus ook een nieuwe camera en een nieuwe projector ontwikkeld moest worden. Jones had juist het z.g. 'rolling loop'- systeem ontdekt waarbij de film in zachte rubsb andachtige bewegingen wordt voortbewogen. Op de wereldtentoonstelling in Osaka (Japan) in 1970ging het Imax-systeem in première. Sindsdien zijn er tien Imax-theaters ge bouwd, waarvan 8 in de Verenigde Staten en 2 in Canada. Het elfde theater staat dus nu in Ne derland. Het gebouw in de Beekse Bergen is in de recordtijd van 6 maanden gereed ge komen. De buitenwanden van het ge bouw bestaan uit glazen panelen. Het gebouw omvat een filmtheater met 430 zitplaatsen en een expositieruim te. De projector staat opgesteld in een stofvrije cabine, en heeft de afmetingen van een middelgrote bestelwagen en weegt 1170 kg. De stroom wordt geleverd via een hoogspanningskabel naar een transfor matorstation. De transformator heeft een vermogen van 250 KVa. De projector is uitgerust met een 4000 W Xenon-lamp. Het geluid zit op een aparte 35mm magnetische band met 6 sporen. De speakers staan links, midden en rechts achter het scherm, boven het scherm en links en rechts achter in de zaal opgesteld. Er zijn op dit moment 15 films be schikbaar die volgens het Imax-sys teem zijn opgenomen met een lengte variërend van 7 tot 48 minuten. In Beekse Bergen wordt de uit 1976 stammende produktie 'To fly' ver toond met een lengte van 27 minuten. Iedere kopie is geschikt voor ongeveer 2000 vertoningen. De heer Wijsmuller complimenteert de heer en mevrouw Van Kampen De heer Van Leen in gesprek met de heer en mevrouw Van Kampen De jubilaris dankt de aanwezigen voor hun belangstelling

Film | 1981 | | pagina 7