Nieuwe luister in Dordt EURO CINEMA 1 -2-3 ONDERHANDELINGEN HERKENBAAR Eind januari 1980 vond de officiële opening plaats van het Euro Cinema complex aan de Visstraat in het hartje van het oude Dor drecht. De lokatie was bepaald niet nieuw, sinds 1910 is er op die plaats een bioscoopexploitatie geweest. De bioscoop heeft tot aan de splitsing in drie bioscopen gedraaid onder de naam Luxor Theater. Begin 1978 begon Jogchem's Theaters onderhandelingen met de eigenaren van het Luxor Theater en allengs groei de een programmeringsafspraak uit tot het verwerven van het mede-aandeel houdersschap en werd eind 1978 beslo ten over te gaan tot een intensieve re novatie van het statige bioscoopge bouw. In maart 1979 werd het gebouw ge sloten vanwege de ingrijpende bouw technische voorzieningen die moesten worden getroffen. Er werd van boven naar beneden gewerkt en op 23 augus tus 1979 kon de grote bovenzaal al weer voor het publiek worden open gesteld, alhoewel toen nog niet alle 227 stoelen op hun plaats stonden. Er was een tribune-achtige zaal ontstaan, die iedere bezoeker een uitstekend zicht op het doek garandeert. Zaal 3 was nu geboren en het accent van de werkzaamheden werd verlegd naar de benedenverdieping waar twee kleinere zalen moesten komen. Een gecombineerde cabine voor zaal 1 en 2 in het midden, uitgerust met Philips FP-30 apparatuur en voorbe-. reid op interlock. Een scheiding in de lengterichting deed twee zalen ontstaan met resp. 115 en 112 zitplaatsen in bijzondere kleur schakeringen opgesteld zodat een vi sueel aantrekkelijke ruimte is ontstaan door een verloop in de kleur van de rugleuningen van de stoelen en de be kleding. Deze orginele kleurstellingen zet zich door in de wanddecoratie zodat een bijzonder effect verkregen is. De vaste partner van Jogchem's Thea ters bij dit soort operaties is het bu reau ED (Environment Design) uit De entreehall annex foyer De grote bovenzaal: Euro 3

Film | 1981 | | pagina 6