üddhridk FILMKLINIEK RENOVO FILMRENOVATIE RENOVO FILM CV Onder het ledenbestand van onze organisatie neemt Renovo Film een unieke plaats in. Gerubriceerd on der laboratoria en studio's werkt men in het hartje van de oude bin nenstad van Den Haag al zo'n kleine twintig jaar aan 'de vervijfvoudiging van de levensduur van de film'. naar zijn geliefde Frankrijk kwam hij in contact met een zekere heer Fabian. Deze was al jaren bezig met het op scheikundige wijze samen stellen van lakken ter bescherming van films. Hij bood de chemische formules te koop aan samen met het technische betrokken en de benodigde appara tuur geïnstalleerd. Het was in het begin allesbehalve eenvoudig om or ders te krijgen. Men had al die tijd gewerkt zonder deze extra bescher ming en het kostte moeite om de eigenaren van filmbestanden te overtuigen van de grote voordelen die aan het procédé vastzaten. Het was een aarzelend begin met trailers van grote films. Ambassades kwamen hun voorlichtingsfilms aan bieden en tal van ministeries volg den. Ook filmotheken van grote be- Historie Het begon allemaal in de vijftiger ja ren. De vader van een van de hui dige eigenaren, de heer Van Raab van Canstein, was een verwoed fran- cofiel en op één van zijn vele reizen principe voor het aanbrengen van de laklaag op de films. Het contract werd gesloten en Ne derland had een licentiehouder voor de z.g. filmolaque procédés. Moeizaam Aan de Maziestraat in Den Haag, een doodlopende zijstraat van het Noordeinde werd een bedrijfspand drijven en instellingen wisten toen al spoedig de weg naar Den Haag te vinden. Men had de kat een tijdje uit de boom gekeken en in de prak tijk was gebleken dat de resultaten wel degelijk de moeite waard wa ren. Meer faciliteiten In de loop der jaren werd de opge- 7 W VAN 8.30 ld EN VAN 14." ^17 LADRES RANSOORP: [tl. '3W Foto's: Ted Dukkers Bij de foto's: Linksmidden: door verschillende markeringen wordt aangegeven welke handelingen moeten worden verricht. Links: de apparatuur waarmee het binnenge komen materiaal eerst grondig gereinigd wordt. Middenboven: een overzicht van de verschillen de afdelingen. Boven: detail van de reinigingsapparatuur, voor een kurkdroge schone film.

Film | 1982 | | pagina 9