Informatiedag Nieuwe Media Op 17 januari is in het RAI Con grescentrum te Amsterdam onder auspiciën van het Ministerie van Economische Zaken door Interme diair Seminars een informatiedag gehouden met als thema: 'De Nieu we Media: de economische kant". Sprekers waren Prof. J.C. Arnbak (TH-Eindhoven), onderwerp: 'Be stuurlijke en Technische Knelpun ten in de Toepassing van de Nieuwe Media'; Prof. Dr. Ir. J.G. Wissema (Bakke- nist, Spits Co.), onderwerp: 'De Audiovisuele Software in Neder land en in het Buitenland'; Drs. M. Meyer (Cinecentrum), on derwerp: 'Voorwaarden voor de Ontwikkeling van een Audio-visu- ele Branche in Nederland'; Drs. H. van Wijk (NOS), onder werp: 'Hoe kunnen Omroeporgani saties inspelen op de Nieuwe Media'. Als gespreksleider fungeerde Drs. A.P.J. Planken, terwijl een forum was samengesteld uit de parlemen- triërs, de heren C.W. Keja (VVD), A. Kosto (PvdA), P.J.A. van der Sanden (CDA) en mevrouw E.K. Wessel-Tuinstra (D'66). Er was voor deze dag veel belang stelling (circa 250 bezoekers) uit alle geledingen van bedrijfsleven, in stellingen en overheid. De verschillende sprekers betoog den ieder op zijn terrein(en) dat de AV-media, zijnde niet alleen film, video en band/dia, maar ook TV, kabel-TV, pay-TV en satelliet-TV, volop in ontwikkeling zijn en dat met name de software sector, mede met overheidshulp, goede ontplooi ingskansen moeten krijgen, hetgeen naast werkgelegeheid op korte ter mijn ook exportmogelijkheden op langere termijn zal scheppen. Helaas stelden de parlementariërs zich in het forum nogal sceptisch op ten aanzien van de mogelijk te verlenen steun, inclusief de daartoe in het omroepbestel (NOS) aan te brengen wijzigingen onder andere wat het facilitair bedrijf aangaat. Ook al werd dit door sommige spre kers met zoveel woorden betoogd, geloofden zij blijkbaar niet dat het de allerhoogste tijd is voor snelle overheidsbeslissingen op dit gebied, wil ook hier de Nederlandse indus trie niet voorgoed worden verdron gen door buitenlandse concurrentie. Er is tijdens de informatiedag door de inleiders een grote hoeveelheid materiaal aangedragen, dat bij ken nelijk noodzakelijk verder overleg met kamercommissies en overheids functionarissen, goede diensten zal kunnen bewijzen. (Van het congres: Wist u dat er in ons land circa 450 kabelnetten in hoofdzaak op onge coördineerde wijze opereren en dat daarvoor een investering van circa 2 miljard gulden nodig is geweest. Wist U dat de Nederlandse video markt nu al goed is voor een omzet van 300 miljoen gulden per jaar!) Scenario Seminar Vorig jaar is onder auspiciën van de Nederlandse Film- en Televisie Aca demie in het Nederlands Filmmu seum het 'Scenario Seminar' geor ganiseerd. Het door Olga Madsen geschreven verslag van dit seminar (ca. 60 pagi na's, 20 foto's) zal eind februari '83 beschikbaar zijn; de prijs bedraagt f 25,- (excl. portokosten) en is te bestellen via de bibliothecaresse van de Filmacademie. De titel van het verslag is 'Don't teil them - show them'. Het voornemen bestaat om in 1984 een seminar te organiseren met het accent op de spelregie voor die genen die beroepshalve in ons land werkzaam zijn als speelfilmregisseur voor film en/of televisie: 'Directing the actor'. Voor 1983 is geen seminar gepland; wél organiseert de Filmacademie openbare lezingen die gehouden zullen worden in het Nederlands Filmmuseum te Amsterdam. Deze reeks van negen colleges behandelt de tegenstelling der ge slachten, het huwelijk en vooral de echtscheiding, zoals die voorkomen in de klassieke Amerikaanse film (de zogenaamde 'screw ball come- dies'). Deze thema's zullen worden onderzocht, met elkaar worden vergeleken en geanalyseerd. De problemen van Liefde, Geld, Ar moede, Carrière maken en Geluk zoals die in voornoemde thema's aan de orde komen worden bestu- Rectificatie: In het december-nummer van Fl LM is op pagina 1 in de rede van de nieuwe Bondsvoorzit ter, Drs. J.Ph. Wolff een sto rende fout geslopen. In de der de kolom vanaf regel 6 moet gelezen worden: 'Dan zien we dus, dat ook deze organisaties met een en kele uitzondering ik wijs als voorbeeld op de Orde van Ad vocaten in het algemeen niet de mogelijkheid hebben, bij voorbeeld bepaalde vormen van handelen die men als on ethisch of schadelijk be schouwt, in het handelsverkeer tussen de leden te voorkomen. deerd in perspectief van het ko mische. De negen colleges zullen worden ge geven op alle woensdagavonden (aanvang 19.30 uur) vanaf 9 februa ri t/m 20 april 1983, met uitzonde ring van 30 maart en 6 april en wor den geïllustreerd met filmfragmen ten. Na elk college wordt een com plete speelfilm vertoond van mees ters uit dit genre, waaronder Frank Capra, Peter Sturges, Ernest Lu- bitsch, George Cukor en Howard Hawks. De colleges zullen worden begeleid door Dr. Erik de Kuyper, lector Dramatologie aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen en Docent filmanalyse aan de NFTVA. Medewerkers van het tijdschrift 'Versus' zijn eveneens uitgenodigd een aantal lezingen te verzorgen on der wie Peter Delpeut, Daan Her- togs en Paul Verstraten. Passepartouts en losse kaarten zijn verkrijgbaar via het secretariaat van het Nederlands Filmmuseum en be dragen respectievelijk f 45,- (voor alle colleges) en f 6,- per avond. Bauer apparatuur Van Siemens Nederland N.V. is ver nomen dat met ingang van 1 januari jl. de service aan alle door Siemens in Nederland geleverde bioscoopap- paratuur in handen is gelegd van Mudde Film B.V. te 's-Gravenhage (tel. 070-45 05 04). Deze service omvat ook de levering van onderde len alsmede onderhoud. 13

Film | 1983 | | pagina 15