Wet op de Filmvertoningen De Wet op de Filmvertoningen functioneert al weer bijna zes jaar, nadat zij in 1977 de vijftig jaar oude Bioscoopwet verving. Eén van de indertijd geuite bezwa ren tegen de oude Bioscoopwet kwam er op neer dat het stelsel van gemeentelijke bioscoopvergunnin gen verouderd was en het bioscoop bedrijf in een uitzonderingspositie plaatste in een periode, waarin de vertoning van films buiten de bio scoop (voor welke vertoning een zo danig systeem van vergunningen niet gold) een enorme uitbreiding onderging. Met de nieuwe Wet op de Filmvertoningen kwam de nood zaak van het gemeentelijke vergun ningsstelsel te vervallen. De afschaf fing van de bioscoopvergunning liet uiteraard onverkort de verplichting van de bioscoopexploitant om te voldoen aan de algemeen geldende gemeentelijke voorschriften op het gebied van (brand) veiligheid en ge zondheid. Volgens informatie uit het bedrijf zou echter door aan aan tal (meest kleinere) gemeenten nog steeds jaarlijks een bepaald vergun ningsrecht de ter plaatste gevestigde bioscoopexploitanten in rekening worden gebracht. Uit het vorenstaande volgt dat dit ten onrechte gebeurt en wij advise ren de leden-exploitanten dan ook de betrokken gemeentebesturen, rechtstreeks of desgewenst via het Bondsbureau, op de onjuistheid van deze vorm van automatisme te wij zen en het teveel betaalde terug te vorderen. Tijdens de zojuist afgesloten Kerst collecte 1982 van de Stichting Bio Kinderrevalidatie heeft bij wijze van proef een aantal vertegenwoordigers uit het bioscoopbedrijf gefunctio neerd als 'Bio-ambassadeur'. Het Bestuur van Bio had besloten dat de promoting van de collecte zoveel mogelijk gedecentraliseerd zou zijn. Voor de installatie was een bijeen komst belegd waar de regionale ver tegenwoordigers aanwezig waren. Binnenkort zal een verslag verschij nen waarin de ervaringen met deze nieuwe werkwijze zullen worden weergegeven. 14 Liquidatie waarborgsom Wegens faillissement is, op grond van artikel 7b der Statuten, het lid maatschap van Firma Camera te 's- Gravenhage geëindigd en moet de bij de Bond gedeponeerde waar borgsom worden geliquideerd. Leden van de Bond worden uitge nodigd eventuele rechtsgeldige vor deringen schriftelijk en gemotiveerd in te dienen binnen acht dagen na verschijning van deze publikatie. Wegens faillissement is, op grond van artikel 7b der Statuten, het lid maatschap van Rodenex B.V. te Roden geëindigd en moet de bij de Bond gedeponeerde waarborgsom worden geliquideerd. Leden van de Bond worden uitge nodigd eventuele rechtsgeldige vor deringen schriftelijk en gemotiveerd in te dienen binnen acht dagen na verschijning van deze publikatie. Donateurschap Het Hoofdbestuur heeft het volgen de bedrijf toegelaten tot het dona teurschap: Harry Klooster Promotions te Mui den in hoedanigheid van publici teitsbureau voor de filmbranche. Het donateurschap is geëindigd van: Ahrend B.V. te Utrecht; Pretec Precisie Techniek te Zwanen burg; Universapresse II B.V. te 's-Graven- hage; Ets. L.J. Dassonville S.A. te Brussel. Bedrijfsregister Het hoofdbestuur heeft de volgende bioscopen in het Bedrijfsregister in geschreven: City 2 te Delfzijl, waarbij de al ge vestigde bioscoop City 2 voortaan De Hanekam zal gaan heten: Metro 3 te Heerhugowaard. Het Hoofdbestuur heeft de volgen de bioscoop in het Bedrijfsregister uitgeschreven: Camera te Leiden. Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als be doeld in het Algemeen Bedrijfsre- glement aan: Vereniging Onderlinge Studenten Steun 'Kriterion' tot het voortzet ten van de exploitatie van de per manente bioscoop-A Studio K te Amsterdam, welke bioscoop voor heen werd geëxploiteerd door Stichting Onderlinge Studenten Steun; CV. Exploitatiemaatschappij De Plantage tot het voortzetten van de exploitatie van de permanente bio scopen-A Theater Desmet en Ciné "D", welke bioscopen voorheen werden geëxploiteerd door Film maatschappij "Amsterdam" B.V. Liquidatie Waarborgsom Wegens verlies der vereisten is, op grond van artikel 7b der Statuten, het lidmaatschap van Stichting On derlinge Studenten Steun geëindigd en moet de bij de Bond gedeponeer de waarborgsom worden geliqui deerd. Leden van de Bond worden uitge nodigd eventuele rechtsgeldige vor deringen schriftelijk en gemotiveerd in te dienen binnen acht dagen na verschijning van de publikatie.

Film | 1983 | | pagina 16