dack, Grootgrut en alle anderen. Produktieleider John van der Meu- len begeleidde alle werkzaamhe den en zorgde er ook voor, dat die geluidsbanden werden 'uitgeteld' tot op het beeld nauwkeurig en toen pas konden de eerste tekenin gen (animatieregie: BjcSrn Frank Jensen en Bob Maxfield) op papier worden gezet. Ben van Voorn ontwierp en teken de, in nauw samenspel met de ani mators, de achtergronden, waarna een staf van tientallen tekenfilm medewerkers van Toonder Studio's (tijdelijk uitgebreid met vele Neder landse en ook buitenlandse 'hulp- kachten') de uiteindelijke 120.000 kant en klare tekeningen oplever den. Inmiddels was Herman Schoonder- walt bezig aan zijn composities: hij arrangeerde de door Harrie Geelen geschreven liedjes en componeerde de totale muziek van deze grote te kenfilm. Toen alle beelden en alle geluidsbanden (voor de stemmen, de effecten, de achtergrond-atmos feer, de muziek) in principe aanwe zig waren, maakte Rob Houwer als 'story-editor' de definitieve versie van de film, zoals deze nu in de bio scoop te zien zal zijn. De lift in produktie Op 24 januari jl. zijn de opnamen begonnen voor de nieuwe Neder landse speelfilm 'De Lift' van Dick Maas. Er zal tot 28 februari a.s. in de Randstad op diverse lokaties worden-gewerkt. Naar verwachting zal de film in mei door Tuschinski Film Distribution in roulatie worden gebracht. De hoofdrollen worden gespeeld door Huub Stapel, Willeke van Am- melrooy en Josine van Dalsum. Het is een Sigma Films-produktie van Matthijs van Heijningen. Het camerawerk is in handen van Mare Felperlaan. Het licht wordt ver zorgd door Cor Roodhart en het ge luid door George Bossaers, Jos van der Linden treedt op als produktie leider. Korte outline van deze eerste Nederlandse suspense thriller: Mysterieuze zaken spelen zich af in 4 een groot kantoorgebouw. Het per soneel, de huurders en bezoekers zijn hun leven niet meer zeker. Het gevaar beloert hen op.elke verdie ping, ieder uur van de dag. Het lijkt wel of er iets mis is met 'De Lift' Is er opzet in het spel? Wat zit er achter deze macabere voorvallen? Felix Adelaar (Huub Stapel), lift- monteur van beroep, weigert te ge loven dat het een technisch manke ment aan de Iiftinstallatie is, zoals de politie denkt. Hij speurt verder naar de oplossing van het raadsel, daarbij terzijde gestaan door Mieke de Beer (Willeke van Ammelrooy), een journaliste van een geïllustreerd tijdschrift, tot grote ergenis van Saskia (Josine van Dalsum), zijn vrouw. Samen ontsluieren zij het mysterie, maar sommige mysteries kunnen beter onopgelost blijven... Productiefonds voor Nederlandse Films In de vacature in het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Ne derlandse Films, ontstaan door het aftreden van de heer M. Gerschta- nowitz, is door het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond benoemd de heer J. van Willigen te Abcoude. De samenstelling van het Bestuur is thans: A. Koolhaas, Voorzitter, J.Th. van Taalingen, Se cretaris, Dr. A.G. van Deelen, J. Nij- land, R. Orthel en J. van Willigen, leden. Als uitvloeisel van de co-produktie- regeling tussen het Productiefonds en de televisie kan deze laatste een waarnemer in het Bestuur van het Productiefonds afvaardigen. Met in gang van 1983 is deze waarnemer de heer W. Odé (NOS). In het vierde kwartaal 1982 zijn voor de verfilming van de volgende speelfilmprojecten door het Pro ductiefonds toewijzingen verleend: Ademloos Roeland Kerbosch Filmproductie B.V. - regie en sce nario: Mady Saks De schorpioen - The Movies Film- productions B.V. (Chris Brou wer) - regie: Ben Verbong - Scena rio: Ben Verbong en Pieter de Vos. De witte waan - Cineproductie B.V. (Jan Vrijman) - regie en scenario: Adriaan Ditvoorst Scenariobijdragen zijn toegekend ten behoeve van Luc en Hans van Beek, Sander Francken en Leon de Winter. De Smaak van Water: prijswinnaar in Chicago Het 18e Chicago International Film Festival heeft wederom een succes opgeleverd voor de Nederlandse speelfilm. De internationaal samen gestelde jury heeft uit inzendingen uit 22 landen Orlow Seunke's 'De smaak van water' onderscheiden met de Bronzen Hugo, na goud voor 'Come back to the 5 dime Jimmy Dean, Jimmy Dean' van Robert Altman en zilver voor Time stands still' van de Hongaar Pter Gothar.

Film | 1983 | | pagina 6