len, naast het officiële hoofdpro gramma (Wettbewerb) kent men het Forum waarin de Nederlandse film 'de Berg' van Gerrard Verhage vertoond werd. In de Info-Schau werden 'Aanstelleritis', 'Ademloos', 'De Afstand', 'Een vertelling over film en werkelijkheid', 'De Kick', 'Het langste eind' 'Leven met de belt' gedraaid. Ook deze films heb ben de aandacht van het publiek en de internationale kritiek getrokken. Minder Nederlandse films Het valt overigens te betreuren dat zo weinig Nederlandse films in de officiële programma-onderdelen zijn doorgedrongen. Dit jaar zelfs minder dan vorig jaar, misschien kan de intensieve deelname aan de filmmarkt in de toekomst bijdragen tot meer Nederlands produkt in het festival. Conclusie Samenvattend kan geconcludeerd worden dat dit eerste gebundelde optreden op de filmmarkt in Berlijn een succes is geworden en zeker voor herhaling vatbaar. Het zou ge rechtvaardigd zijn dat dit ad hoe- initiatief spoedig een officiële status kan krijgen waardoor veel meer ac tiviteiten ten behoeve van de export van de Nederlandse film in de ruim ste betekenis van het woord ont plooid zouden kunnen worden. De directeur van de Rijksvoorlichtings dienst, de heer H. Smittenaar in gesprek met Fons Rademakers (rechts). De Nederlandse consul-generaal Drs. P.J.S. Rutgers met zijn echtgenote en regisseuse Mady Saks (links). MANIFEST Is Unibelf ilm ten dode opgeschreven? Betekent dit dat Unibelfilm weldra zal verdwijnen en niet meer als Belgische ver tegenwoordigster zou fungeren tijdens de internationale en nationale Festivals en Markten. Dit blijkt in ieder geval de wens te zijn van de Belgische regering. Inderdaad, laatste heeft beslist de subsidies te halve ren in 1983. Deze subsidies vormden tot op heden de belangrijkste overlevings- bron. Dank zij hun 'public relation', hun volhar ding, hun professionele aanpak slaagden de vertegenwoordigsters erin Unibelfilm te vormen tot enige Ambassadeur van de Belgische cinematografische produkties in het buitenland, en dit al 10 jaar lang. Halveren van deze budgetten is het mis prijzen van ons professioneel werk! Is ons verbieden bekendheid te verwerven in het buitenland! Het feit dat Unibelfilm vertegenwoordigd was tijdens verschillende Festivals (Berlijn, Cannes, Montreal..) en Markten (Monte- Carlo, M.I.P. TV, Vidcom, Mifed.J bracht ertoe dat de kontakten en de verkopen, steeds groter in aantal, makkelijker reali seerbaar waren. Een doeltreffend bewijs dat Unibelfilm aanwezig moet zijn, dit ten einde de Belgische producers in staat te stellen hun produkten op een efficiënte manier voor te stellen en te verkopen. Bovendien is Unibelfilm, alom bekend, gedurende het hele jaar door, het enige Belgische apparaat dat alle offertes en aanbiedingen centraliseert De agent van o.a. 'De stilte rond Christine M.', Don Getz.

Film | 1983 | | pagina 11