PRIJSWINNAARS IN BERLIJN Gouden Beren voor: de Engelse film 'Ascendancy' van Edward Bennett ex aequo de Spaanse produktie 'La Colmena' van Mario Camus. De Zilveren Beer (speciale prijs van de jury) voor: 'Een seizoen in Hakkari' van de Turkse regisseur Erden Kiral De Zilveren Beer voor de beste regie voor: Eric Rohmer voor 'Pauline a la plage'. Zilveren Beer beste hoofdrol speelster voor: Jewgneija Gluschenko in 'Verliefd op eigen verzoek'. Zilveren Beer beste hoofdrol speler voor: Bruce Dern in 'That Championship season' Zilveren Beer voor bijzondere prestatie voor: de Oostenrijker Xaver Schwarzenberger voor zijn film 'Der stille Ozean'. De Gouden Beer voor de beste korte film ging naar: Jan Svankmajer voor de Tsjechische produktie 'Dimensions of dialogue' De Zilveren Beer - korte film voor: 'Was das Leben so verspricht' van Egon Haase. 10 Welke Belgische producer zou zich kun nen veroorloven, alleen deze grandioze taak op zich te nemen en aanwezig te zijn op talrijke manifestaties. Is de regering er wel van bewust dat men naar het buitenland moet om het talent te kennen te geven van onze creatieve pro ducers en filmtechniekers; talent welke te zien is in de Belgische gesubsidieerde of door de filmmaatschappij zelf geïnves teerde film. Beseft de regering dan niet dan wij ons niet tevreden stellen met enkel vragen om hulp? leder lid van Unibelfilm draagt financieel bij: niet alleen zijn de verplaatsingson- kosten van de producers heel hoog, maar Rob Houwer en zijn echtgenote met Hans Ekkelkamp. de aandacht moet ook gevestigd worden op het feit dat 1/3 van de kosten van Uni belfilm gedragen wordt door de Belgische producers. De verdwijning van Unibelfilm betekent zonder twijfel het einde van de Belgische cinematografische industrie. Allen, una niem, in de Belgische filmwereld zijn ge kant tegen hogergenoemde regeringsbe- sluit. Wij blijven ervan overtuigd dat een 'dialoog met de overheid' een oplossing zou kunnen teweegbrengen. V. I.n.r. de consul-generaal en de heren Wijs- muller, Claassen en Van Leeuwen (RVD). Foto's bij dit artikel: Erika Rabau

Film | 1983 | | pagina 12