MANIFESTATIE 10 JAAR HOLLAND AIMIMATION In 1983 bestaat de Vereniging Hol land Animation tien jaar. Uitgaande van dit tweede lustrum wordt tij dens het laatste weekend in oktober in Arnhem (door de onlangs opge richte Stichting Holland Animation) een manifestatie georganiseerd om zo de Nederlandse animatiefilm een grotere bekendheid te geven bij pu bliek en media. Daarnaast wordt ook het internationale karaktervan de Nederlandse animatiefilm niet vergeten. De manifestatie zal uit een verschei denheid van activiteiten worden op gebouwd. In het Gemeentemuseum Arnhem wordt een grote overzichts tentoonstelling georganiseerd waar in de verschillende aspecten van de animatiefilm uitvoerig aan bod zul len komen. Bijvoorbeeld zal aan de tentoonstelling een open workshop verbonden zijn, waar het publiek de gelegenheid wordt gegeven het zelf ook eens te proberen met behulp van video-animatie-apparatuur. In de workshop zullen op gezette tijden ook professionele animatiefilmers aan het werk zijn. De opening van de tentoonstelling op vrijdag 28 ok tober vormt tevens de start van de gehele manifestatie. Tot en met de kerstvakantie zal hij te zien blijven. Belangrijk onderdeel van de mani festatie vormen uiteraard de film vertoningen. Voor 28, 29 en 30 ok tober zijn een vijftal programma's van korte animatiefilms samenge steld: de Nederlandse animatiefilm vóór 1973; de Nederlandse anima tiefilm van 1973 tot 1983; twee verschillende programma's met se lecties van de beste buitenlandse animatiefilms en een retrospectief, gewijd aan het werk van de Canade se animatiefilmpionier Norman Mc Laren. Geprobeerd zal worden Mc Laren tijdens de manifestatie aan wezig te laten zijn. Op zaterdag 29 oktober wordt een symposium belegd, gewijd aan 'Dis tributie en vertoning van Neder landse animatiefilm in binnen- en buitenland'. De organisatoren verwachten daar voor distributeurs en vertoners zo wel uit Nederland als uit de Vere- nigde Staten en een aantal Euro pese landen te kunnen begroeten om met filmmakers en andere be langstellenden ervaringen uit te wis selen over de vertoningsmogelijk- heden van de Nederlandse animatie film. Drie nieuwe Nederlandse animatie films zullen tijdens een speciale pre mière-avond op zaterdag 29 okto ber worden gepresenteerd: 'A good turn daily' van Gerrit van Dijk, 'Anna-Bella' van BoYge Ring en 'Het scheppen van een koe' van Paul Driessen. Tenslotte zullen binnenkort Neder landse amateur-, studenten- en pro fessionele animatiefilmers worden uitgenodigd om een storyboard te ontwerpen voor een korte film op een nog nader te bepalen thema. Een selectie van de storyboards zal tijdens de manifestatie aan het pu bliek worden getoond. De makers van de beste ontwerpen uit elk van de drie categorieën zullen in staat worden gesteld hun ontwerpen op film uit te werken. Gedurende het hele weekend wor den naast de hoofdprogrammapun ten nog een aantal omlijstende ac tiviteiten georganiseerd. De Stichting Holland Animation in Den Haag, telefoon 070 - 54 49 64, is uiteraard bereid belangstellenden van meer informatie te voorzien. 'Oh my darling' van Bitfrge Ring 'Oh what a knight' van Paul Driessen

Film | 1983 | | pagina 15