PREMIERE ZWARTE RUITER Op zaterdag 12 februari vond in het City Theater te Amsterdam de pre mière plaats van de nieuwe Neder landse film 'Zwarte Ruiter', een smokkelhistorie uit de vijftiger ja ren naar een idee van Hugo Metsers, die tevens een hoofdrol voor zijn re kening nam, naast Rijk de Gooijer, Pleuni Touw en Cristel Braak. De regie was in handen van Wim Ver stappen. Het scenario werd geschre ven door Gerard Cox en de film werd geproduceerd door Joop van den Ende. Euro-Centrafilm heeft 'Zwarte Ruiter' in distributie. Meryl Streep en Kevin Kline in de nieuwe Universal-produktie 'Sophie's Choice' onder regie van Alan J. Pakula vanaf 21 april a.s. in onze bioscopen te zien. De film wordt uitgebracht door Nova Film. Op de foto onder zien we Roger Moore weer in actie als James Bond in de nieuwe Albert R. Broccoli- produktie 'Octopussy'. De regie was in handen van John Glen. Vanaf 7 juli a.s. zal dit nieuwe James Bond avontuur in een groot aantal biosco pen in ons land te zien zijn. Distri butie: Nova Film. NEDERLANDSE FILMDAGEN 1983 De Stichting Nederlandse Filmda gen roept filmproducenten die hun nieuwste speelfilm op de openings- en/of slotmanifestatie van de Nederlandse Filmdagen (21 en 28 september a.s.) in première willen laten gaan op, dit z.s.m. bij de festi- valdirektie te melden. T.b.v. alle andere films zal binnen kort een aanmeldingsformulier ver spreid worden. De Nederlandse Filmdagen vinden wederom plaats in Utrecht van 21 t/m 28 september. Voor meer in formatie: Stichting Nederlandse Filmdagen, p/a Hoogt 4, 3512 GW Utrecht, tel.: 030-312216. Tussen Uitgeverij Onnes B.V. te Amersfoort en Uitgeverij Uniepers B.V. te Amsterdam is overeenstem ming bereikt over de overname van het film- en video maandblad Pre mière. Uitgeverij Onnes B.V. is uit- geefster van de Amersfoortse Cou- rant/Veluws Dagblad, een reeks huis aan huisbladen en het tijd schrift Luister. Met Première is Uitgeverij Onnes B.V. tevens in staat aktiviteiten te ontwikkelen op de aansluitende videomarkt. 14 Tijdens de première brengen Hugo Metsers en Rijk de Gooijer een dronk uit. (foto: Paul Eyzinga)

Film | 1983 | | pagina 16