J (S©ïnJ(a](dïradd](g](g Regisseur Jan Gruyaert en hoofd rolspelers Vic Moeremans en Gusta Gerritsen na de perspremière van Prismavision: nieuwe buitenreclame Api Neon uit Naarden heeft onlangs de rechten voor Nederland verwor ven van het Zweedse Prismavision systeem voor buitenreclame. Hiermee kunnen in een snelle wisse ling van beeld drie verschillende reclameboodschappen (posters bij voorbeeld) worden weergegeven op de plaats van één. Prismavision bestaat uit een raamwerk met rechtop daarin driehoekige alumi nium staven, die om hun verticale as draaien. De vlakke zijden van deze staven (de prisma's) vormen steeds een vrijwel aaneengesloten oppervlak, waarop een poster of an dere afbeelding is geplakt, die langs de prisma's verticaal in repen is gesneden. De in het raamwerk on- dergebtachte aandrijving laat de prisma's om de vier seconden een slag van 120 graden maken, waar door een volgend vlak komt voor te staan. Het door de Zweedse fabri kant gepatenteerde systeem garan deert ook bij langer gebruik een synchrone beweging van de prisma's waardoor de beeldwisseling in één soepele gang geschiedt zonder 'ach terblijvertjes'. Door zijn platte vorm en doordat op één oppervlak drie boodschap pen kunnen worden gebracht, is Prismavision ruimtebesparend, ter wijl het bewegend element voor een hoge attentiewaarde zorgt. Prismavision is zuinig met energie, de aandrijving vraagt niet meer dan ca. 0,37 kW (afhankelijk van de af metingen) en het systeem is er op gebouwd om dag en nacht in bedrijf te kunnen zijn. Schijnwerpers kun nen bij duisternis voor aanlichting zorgen. Verder is het uit degelijk Zweeds aluminium vervaardigd sys teem weer- en windbestendig en vraagt het weinig onderhoud. Het aanbrengen van nieuwe recla meboodschappen is eenvoudig. Men verwijdert de oude en plakt de nieuwe op de staven en brengt de sneden aan. Api Neon in Naarden heeft hiervoor een eigen service in het leven geroepen, zodat dit werk eventueel kan worden uitbesteed. Doordat de prisma's uitneembaar zijn, kan dit aanbrengen ook in de studio geschieden. Met een set pris ma's in reserve kan de beeldwisse ling op lokatie in een handomdraai plaatsvinden. Prismavision-units kunnen in vele afmetingen worden geleverd. De breedte is een kwestie van het aan tal prisma's, voor de hoogte is een aantal standaardlengten beschik baar. Importeur is Api Neon Naarden B.V., Amsterdamsestraatweg 45, 1400 AX Naarden. van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 5 APRIL 1983 in Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Zaal open: 13.15 uur Aanvang filmvertoning: 14.00 uur THE VERDICT regie: Sidney Lumet in de hoofdrol: Paul Newman uitgebracht door: City Film Distribution 16.00 - 17.45 uur: informeel contact 17 'De Vlaschaard'. Foto: C. Verkerk

Film | 1983 | | pagina 19