adverteren in FILM? Inlichtingen omtrent Bel: 020-2314 85 en wij sturen u graag onze advertentietarieven baarmaking van de onderhavige film 'De stem van het water' een vergoe ding kan eisen welke hij door de on derhavige schending van haar au- tersrecht derft. Samenvattend concludeerde het Hof dat uit het vorengaande volgt dat de grieven in het principaal ap pel gegrond zijn. Dit brengt mee dat het vonnis waarvan beroep, moet worden vernietigd. Het door de Bio scoopbond gevorderde is toewijs- baar en CAI Amstelveen dient als de in het ongelijke gestelde partij in de kosten van het geding in beide instanties te worden veroordeeld. Op 19 januari 1983 is de Stich ting Video Veilig opgericht. Het secretariaat van de Stichting houdt kantoor aan de Jan Luy- kenstraat 2 te Amsterdam. De Stichting stelt zich ten doel het bestrijden van onrechtmatige ex ploitatie van film- en andere au diovisuele werken door middel van videobanden en het te dien einde behartigen van de gemeen schappelijke belangen van de ex ploitanten van die werken, met name van haar aangeslotenen, in het bijzonder door het handha ven, bevorderen en verkrijgen van afdoende juridische bescherming van de rechten en belangen van die exploitanten alles in de ruim ste zin des woords. De Stichting is opgericht door: de Nederlandse Bioscoopbond de Motion Picture Export As- De beslissing van het Gerechtshof luidde als volgt: 'Het Hof 1. vernietigt het vonnis waarvan be roep, 2. verklaart voor recht dat CAI Am stelveen als exploitante van een zogenaamde centrale antenne-in richting te Amstelveen niet ge rechtigd was zonder daartoe van de Bioscoopbond als auteurs- gerechtigde verkregen toestem ming de film 'De stem van het water' op 24 december 1976 te Amstelveen door middel van de door haar geëxploiteerde centrale antenne-inrichting openbaar te maken, 3. veroordeelt de CAI Amstelveen in de kosten van het geding in beide instanties.' Gewezen door Mrs. Sluijter, Vice- President, ter Haar en van Gijn, Raadsheren en uitgesproken ter openbare terechtzitting van het Hof van donderdag 27 januari 1983 in vertegenwoordigheid van de Grif fier. H.T. sociation of America (MPEAA) De Nederlandse Vereniging van Videoproducenten en -Dis tributeurs (NVVD) De Stichting Stemra De Nederlandse Vereniging van Producenten en -Impor teurs van Beeld- en Geluiddra gers (NVPI). Het Bestuur van de Stichting Video Veilig zal alles doen wat mogelijk is om te bewerkstelligen dat in Nederland een adequate wetgeving wordt verkregen tegen het vervaardigen van, en hande len in illegaal videomateriaal. De Stichting is er niet om informatie te geven aan derden met betrek king tot: de inhoud van contracten die er zijn tussen videoproducen ten en -distributeurs en video theekhouders; het geven van juridische advie zen aan videotheekhouders; het geven van adressen van filmsterren (dat komt echt voor); behulpzaam zijn bij het be spreken van hotelaccomodatie en het regelen van toegang tot filmfestivals in het buitenland. De lijst is bijna eindeloos de meest saillante vragen zijn er uit gepakt. De Stichting is er en dat kan niet genoeg worden bena drukt uitsluitend ter bestrijding van de illegale videopiraterij in de ruimste zin des woords. Een ieder die daarover zinnige informatie kan verstrekken kan zich tot het secretariaat van de Stichting wen den. Graag zelfs. H.T.

Film | 1983 | | pagina 6