de belangen van de auteursrecht hebbenden. Dit verweer nu, stelt de President, dient te worden verwor pen zodat ook de in het kader van dit verweer gestelde belangenafwe ging niet aan de orde komt. K.T.A. miskent immers dat voor zover er op haar een plicht rust haar kabel net gedurende de officiële uitzend uren open te houden, deze verplich ting niet los kan worden gezien van het doel waarvoor zij is gegeven: het uitzenden van de officiële tele visieprogramma's. In ieder geval kan niet worden aanvaard dat een derge lijke verplichting zo ver zou gaan dat deze K.T.A. zal verhinderen het net af te sluiten op een moment dat de officiële uitzending voor het pu bliek nog slechts als een storing van het piraten-programma zichtbaar is. De afsluiting van een kanaal waarop het officiële programma nog slechts als storing van een door piraten uit gezonden waarneembaar is, kan ook niet als wanprestatie of een on rechtmatige daad jegens de abon nees gelden, die immers jegens K.T.A. geen aanspraak kunnen ma ken op voortzetting van de schen ding van de auteursrechten van derden. Ook van preventieve cen suur is volgens de President geen sprake, wanneer K.T.A. door af schakeling van het net overeenkom stig hetgeen haar bevolen is, een einde maakt van de schending van de auteursrechten. Het vorenstaande leidt tot de con clusie dat de gevraagde bevelen waartegen K.T.A. overigens geen verweer heeft gevoerd, als na te melden toewijsbaar zijn, zij het dat de President geen termen vindt de eerder opgelegde dwangsom te verhogen tot f 100.000,- per over treding. RECHTDOENDE: 1. Beveelt gedaagde zich te onthou den en te blijven onthouden van het plegen van inbreuken op de auteursrechten van één der eisers met betrekking tot cinematogra fische werken door openbaarma king van deze niet te zelfder tijd door binnenlandse of buiten landse zendgemachtigden uitge zonden werken door middel van haar centrale antenne-inrich ting en haar kabelnet. 2. Beveelt gedaagde zich te onthou- 6 den van de doorgifte door middel van haar centrale antenne-inrich ting en kabelnet van uitzendin gen van cinematografische wer ken door anderen dan binnen- of buitenlandse zendgemachtigden, die inbreuk maken op het au teursrecht van één der eisers. 3. Bepaalt dat voor zover dit vonnis het in rechtsoverweging 2 vermel de arrest vervangt, eisers aan het onderhavige vonnis geen rechten kunnen ontlenen indien en voor zover zij terzake van na de bete kening van dit vonnis plaatsvin dende overtredingen tot tenuit voerlegging van het in rechts overweging 2 vermelde arrest overgaan. 4. Veroordeelt gedaagde tot beta ling van een dwangsom van f 10.000,- voor elke overtreding van de hierboven gegeven beve len, te betalen aan de eiser jegens wie de overtreding wordt ge pleegd. 5. Verklaart dit vonnis tot zover uitvoerbaar bij voorraad. 6. Veroordeelt gedaagde in de kos ten van dit geding tot heden aan de zijde van eisers begroot op f 140,15 wegens verschotten en op f 1.100,- wegens procureurs- salaris. 7. Wijst af het meer of anders gevor derde. Gewezen door mr. B.J. ASSCHER, Vice-President van de Arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam en uitgesproken ter openbare terecht zitting van donderdag 3 maart 1983, in tegenwoordigheid van de griffier. De President heeft de eisen met be trekking tot het betalen van een dwangsom voor de twee uitzendin gen die reeds hebben plaatsgevon den afgewezen op grond van de. om standigheid dat K.T.A. zich op het moment van de uitzendingen in kwestie nog op het standpunt kon stellen dat de in 1981 gewezen von nissen uitsluitend betrekking had den op uitzendingen na afloop van de legale uitzendingen. Met zijn vonnis van 3 maart j.l. heeft de Pre sident duidelijk gemaakt dat het ook niet is toegestaan piratenuit- zendingen door te geven tijdens le gale programma's. Wellicht realiseert de Gemeente Amsterdam zich nu als zijnde mach tiginghouder van de K.T.A., dat het niet mogelijk is een wet te krijgen die is toegesneden op de wensen en grillen van een bestuurder. Dat zou in ieder geval veel ergernis en geld sparen, maar zoals zo vaak blijkt, daar heeft de Gemeente Amsterdam geen enkele boodschap aan. H.T. GANDHI GOOIT HOGE OGEN BIJ DE OSCARNOMINATIES Richard Attenborough's 'Gandhi' (Nederlandse première: 10 maart) is de grootste kanshebber voor de Os car uitreikingen op 11 april met 11 nominaties. De film wordt op de voet gevolgd door 'Tootsie' met 10 nominaties (op 24 maart in de Ne derlandse bioscopen). De competitie voor de beste film gaat tussen. E.T., Gandhi, Missing, Tootsie en The Verdict. De beste regisseur wordt gekozen uit: Wolfgang Petersen (Das Boot), Steven Spielberg (E.T.), Richard Attenborough (Gandhi), Sidney Pollack (Tootsie) en Sidney Lumet (The Verdict). De nominaties voor de beste acteur zijn gegaan naar: Dustin Hoffman (Tootsie), Ben Kingsley (Gandhi), Jack Lemmon (Missing), Paul New- man (The Verdict) en Peter 0'Toole (My favorite year) en voor de beste actrice naar: Juie Andrews (Victor/Victoria), Jessica Lange (Frances), Sissy Spacek (Missing), Meryl Streep (Sophie's Choice) en Debra Winger (An officer and a gentleman). Voor de beste bijrollen worden bij de mannen genoemd: Charles Dur- ning (Best little whorehouse in Texas), Louis Gosset Jr. (An officer and a gentleman), John Lithgow (The world according to Garp), James Mason (The Verdict) en Robert Preston (Victor/Victoria) en bij de vrouwen: Glenn Close (The world according to Garp), Teri Garr

Film | 1983 | | pagina 8