voorkomen zijn speciaal geluidisole- rende vluchtdeuren geselekteerd en zijn er geluiddempende voorzienin gen in het ventilatiesysteem opge nomen. Door het begeleiden van de uitvoe ring is getracht de geadviseerde kon- strukties en voorzieningen zo goed mogelijk in de praktijk te realiseren. Op 6 oktober 1982 zijn geluidisola- tiemetingen tussen de drie biosco pen en de bovenliggende woningen verricht. In figuur 4 wordt een sa menvatting van de meetresultaten gegeven. Uit de meetresultaten blijkt dat met de toegepaste kon- struktie de geluidisolatie is behaald die men van een echte doos-in-doos konstruktie mocht verwachten. Dat een dergelijke hoge geluidiso latie is bereikt is voor een belangrijk deel te danken aan de nauwgezette uitvoering van de door ons gegeven adviezen. n Uit navraag aan de bewoners van de boven de bioscoop gelegen apparte menten blijkt dat, nu de bioscopen ca. een jaar in bedrijf zijn, deze nog nooit enig geluid uit de bioscopen hebben vernomen. Waaruit gekon- kludeerd kan worden dat het nage streefde doel voorkomen van ge luidhinder uit de bioscoop ruim schoots is bereikt. Konklusie Uit de bereikte geluidisolatie in plan 'De Veentjes' blijkt dat met een nauwkeurige detaillering en een nauwgezette uitvoering met een vrij lichte konstruktie aan de strenge ge luideisen van de overheid kon wor den voldaan, alhoewel dit in eerste instantie zonder toepassing van een zware doos-in-doos konstruktie niet haalbaar leek. MILJOENSTE BEZOEKER BIJ 'ANNIE' Op 29 maart jl. ontving het Rotter damse Cinerama Theater de 1 -mil joenste bezoeker van de succesvolle film 'Annie'. De 9-jarige Gwendo- lyn Conally uit Rotterdam-Om moord was de gelukkige. Zij be zocht de film samen met haar moe der en grootmoeder. Distributeur Columbia Films zette de familie in het zonnetje. Publiciteitschef Tom Smitsloo overhandigt enige atten ties, waaronder een jaar lang gratis een maal per maand naar de bio scoop e.e.a. in samenwerking met Meerburg Theaterbeheer. Regisseur Jeremy Paul Kagan van de film 'The Chosen' bracht recen telijk een kort bezoek aan ons land ter gelegenheid" van de première van zijn film. Distributeur Euro-Centrafilm orga niseerde een informele persbijeen komst voor deze interessante gast. 12 Gerealiseerde geluidisolatie fig. 4 genormeerde luchtgeluidisolatie Dnj volgens NEN 1070 (1976) i i 125 250 500 frekwentie 1000 2000 4000 H2 ISOLATIE - INDEX volgens NEN 1070 I, +22 dB Normwaarde aSpreiding van de meetresultaten in de zes gemeten geluidisolaties De gemeten geluidisolatie voor de frekwenties boven de 500 Hz wordt begrensd door het achtergrondgeluidniveau

Film | 1983 | | pagina 14