Firebird Tornado (The junkman) De gendarme in paniek (Le gendarme et les gendarmettes) De overtocht (Traversées) Perziken met slagroom (Peaches and cream) Sesso et volentieri (Sesso e volentieri) Zapped (Zapped) Het cadeau (Le Cadeau) Universal F.A. ADVIEZEN RAAD VOOR DE KUNST In de maand december 1982 werd positief advies uitgebracht voor de realisering van het filmproject 'De mannetjesmaker' van H. Hylkema, 'Geen weg terug' van H. van Don gen, 'Chili heet u welkom' van R. Hof en 'Paardentekenaar' van M.M. Chanowski. 17 Geschil no. 3767 De Commissie van Geschillen (Derde Ka mer) van de Nederlandse Bioscoopbond heeft het ARBITRAAL VONNIS gewezen inzake: B.A.G. Heemskerk, te Woerden, en kan- toorhoudend Plantsoen 5b, aldaar, eiser contra Apollobioscoop B.V. en B.V. Bioscoop Exploitatie Maatschappij Vabomex, beide te Gouda, en kantoorhoudende Helena Rietbergstraat 22, aldaar, gedaagden De Commissie van Geschillen (Derde Ka mer) van de Nederlandse Bioscoopbond, volgens de Statuten en het Arbitrage Bondsreglement van deze Bond benoemd en aangewezen als arbitragecollege voor de beslechting van geschillen o.a. tussen leden en donateurs van de Bond. IN AANMERKING NEMENDE: dat eiser bij request van 8 februari 1982 een geschil contra gedaagden heeft aan hangig gemaakt, van welk stuk een af schrift aan dit vonnis is gehecht en het welk beschouwd wordt als hier te zijn in gelast; dat de raadsman van gedaagden, Mr. L.J.H. de Vink, op dit request heeft ge reageerd met een verweerschrift, tevens eis in reconventie gedateerd 23 juni 1982, van welk stuk een afschrift aan dit vonnis is gehecht en hetwelk beschouwd wordt als hier te zijn ingelast: dat Mr. E.A.P. Engels, raadsman van eiser, op 17 september 1982 een conclusie van repliek in conventie en van antwoord reconventie heeft ingediend, van welk stuk een afschrift aan dit vonnis isgehecht en hetwelk beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat de Commissie van Geschillen partijen heeft opgeroepen tot haar zitting, gehou den op 3 november 1982 op het Bureau van de Nederlandse Bioscoopbond te Am sterdam; dat aldaar zijn verschenen de heer B.A.G. Heemskerk, eiser, alsmede Mr. E.A.P. Engels, raadsman en gemachtigde van eiser, verder te noemen verhuurder; voorts Mevrouw C.M. Vos-v.d. Steenho- ven, directrice van gedaagde B.V. Apollo bioscoop en de heren W.G.M, van Bom mel, P.J. van Bommel, directeur en advi seur van gedaagde Vabomex B.V., verder te noemen huurders, vergezeld van hun raadslieden/gemachtigden Mr. L.J.H, de Vink en Mr. P. van Berg. dat Mr. Engels namens verhuurder zich in eerste instantie aan de stukken heeft gere fereerd en voorts in hoofdzaak heeft ver klaard, dat het beroep van huurders op wanprestatie zijdens verhuurder wegens achterstallig onderhoud onjuist is omdat contractueel anders is overeengekomen; dat ook indien het huurcontract tussen partijen geen speciale voorzieningen kende ten aanzien van het onderhoud van het bioscoopgebouw, huurders uit hoofde van hun schadebeperkingsverplichting zelf voor het noodzakelijke onderhoud had den moeten zorgen onder ingebrekestel ling van verhuurder; dat het een noch het ander is geschied en dat de in het geding gebrachte brief van november 1978 van huur-Apollo aan verhuurder niet als zodanig kan worden beschouwd; dat ten tijde van de eerste huurperiode (1967/ 1977) door huurder-Apollo onderverhuur heeft plaatsgevonden aan huurder-Vabo- mex, zonder dat verhuurder daarvan in kennis is gesteld, laat staan dat hem toe stemming of medewerking is gevraagd; dat derhalve verhuurder formaliter geen bemoeienis had met partij Vabomex; dat derhalve de tegenvordering van huurders moet afstuiten omdat verhuurder geen ver plichtingen had tegenover huurders en dat integendeel huurder-Apollo in gebreke was wegens onderverhuur, wegens wanbe taling en wegens onjuist gebruik, respec tievelijk niet-gebruik van het gehuurde; dat in tegenstelling tot hetgeen door huurders wordt beweerd, door verhuurder nimmer toezeggingen zijn gedaan omtrent verbouwingen, groot onderhoud en/of huurverlenging; dat hiervan ook niet is ge bleken tijdens het door huurders gei'nsti- geerde getuigenverhoor via de Rechter commissaris te Utrecht; dat huurders dan ook ten onrechte de exploitatie in decem ber 1978 hebben gestaakt waardoor ver huurder schade heeft geleden; dat ver huurder daarom op 6 februari 1979 via een deurwaardersexploit nakoming van haar verplichtingen en schadevergoeding heeft gevorderd; dat verhuurder derhalve persisteert bij zijn eis tot betaling van ach terstallige huurpenningen tot aan de expi ratiedatum van het huurcontract, zijnde 27 april 1982, als in de stukken omschre ven, benevens de overeengekomen rente ad 10 procent 's jaars onder afwijzing van de tegenvorderingen van huurders; dat Mrs. Vink en Van den Berg namens huurders in hoofdzaak onder verwijzing naar de stukken hebben verklaard, dat als gevolg van voortdurende wanprestatie door verhuurder, het aan huurders onmo gelijk is gemaakt na 1 december 1978 ef fectief van hun huurrechten gebruik te maken; dat derhalve naast schadevergoe ding restitutie van de tevergeefs gemaakte verbouwingskosten tot een bedrag van f.. wordt gevraagd, alsmede ontbinding van het huurcontract per 1 december 1978 en afwijzing van de huurvordering van ver huurder wegens het niet nakomen van zijn verplichtingen als verhuurder; dat het beroep van verhuurder op onbekendheid

Film | 1983 | | pagina 19