dere, wederom succesvolle speel films onder regie van Wim Verstap pen en Dimitri Frenkel Frank. Maar vooral concentreerde hij zich op het lange produktieproces van Neder lands éérste avondvullende teken film 'Als je begrijpt wat ik bedoel' met Marten Toonders stripfiguren 011 ie B. Bommel en Tom Poes. Rob Houwer werkte drie jaar aan zijn Bommelfilm en is ook artistiek verantwoordelijk voor het eindre sultaat, zoals dit 3 februari j.l. in aanwezigheid van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard in Amsterdam feestelijk in première is gegaan. Sindsdien draait 'Als je be grijpt wat ik bedoel' met groot suc ces in vele tientallen Nederlandse bioscopen en wordt binnenkort in Amerika en een groot aantal Euro pese landen uitgebracht. 'De vierde man' is de vijfde film van het unieke Nederlandse speelfilm duo Rob Houwer/Paul Verhoeven. Vaste scenarioschrijver Gerard Soe- teman bewerkte de korte roman van Gerard Reve tot een boeiend filmscenario, dat door Jan de Bont, die als cameraman ook meestal deel van het team uitmaakt, voortreffe lijk in beeld werd gebracht. Rob Houwer en Paul Verhoeven noemen hun vijfde gemeenschappe lijke film: méér dan een thriller. Het was hun opzet, niet alleen weer een film voor een héél groot bio scooppubliek in Nederland te ma ken, maar ook hun artistieke ambi ties duidelijk neer te zetten. De roman bood daartoe gelegenheid en in de film 'De vierde man' werden zo de magische en occulte facetten van het beklemmende verhaal met de thrillerelementen tot één vloe iend geheel versmolten. Het is een genre film, dat tot heden nog nooit in ons land is gemaakt. Ook hier hebben Rob Houwer en P.aul Verhoeven weer niemandsland betreden en een nieuwe dimensie toegevoegd aan het fenomeen van hun al meer dan een decennium succesvolle Nederlandse speelfilms. Begin maart zijn de opnames begon nen voor de nieuwe speelfilm An Bloem onder regie van Peter Oost hoek. An Bloem vertelt op emotionele wijze het verhaal van een vrouw die in haar leven opnieuw wil beginnen, die haar leven in eigen hand wil ne men. De hoofdrollen van de film worden gespeeld door: Kitty Courbois, Rijk de Gooijer, Renée Soutendijk en Marina de Graaf. Het scenario van de film is geschre ven door Ton Vorstenbosch en is gebaseerd op diens oorspronkelijke toneelstuk 'Scheiden'. De film An Bloem is het debuut van Peter Oosthoek als filmregisseur. De produktie is in handen van Frans Rasker. An Bloem gaat op donderdag 1 sep tember a.s. in een groot aantal Ne derlandse bioscopen in première. Renée Soutendijk, Dolf de Vries en Jeroen Krabbé V.l.n.r.: Renée Soutendijk, Kitty Courbois en Rijk de Gooijer

Film | 1983 | | pagina 4