Een Zaak van Leven of Dood Hans, een opinie-onderzoeker leert Eva, een levenslustige typiste ken nen op zijn werk. Eenmaal ge trouwd houdt Eva op met werken. Als zij na een tijd ineens straat angst krijgt weet Hans hiermee geen raad. Ook hulp van derden blijkt te vergeefs. Eva ontmoet bij haar psychiater Jack, een ex-collega van Hans. Ze voelt zich onmiddellijk tot hem aangetrokken, zowel door zijn per soonlijkheid als door het feit dat hij ook dergelijke fobieën heeft ge kend. Van de ene dag op de andere trekt zij bij Jack in en onderwerpt zich volledig aan de door hem opge legde therapie, die de vorm heeft van een meester-slaaf verhouding. Voor Hans is het kontakt met Eva dan helemaal verbroken, alleen door middel van haar brieven kan hij zich een wat bizarre voor stelling maken van de gang van za ken. Hans raakt overspannen en na een laatste verwarde ontmoeting met Eva vertrekt hij naar het bui tenland. Na maanden ontvangt hij van vriend en collega Lucas het bericht van Eva's dood. Ze moet vlak na zijn vertrek van het balkon van Jack's flat gesprongen zijn. Hans keert te rug, overtuigd dat Jack hiervan de oorzaak is. Maar de diverse confron taties die hij met Jack heeft, op een congres in Rotterdam, leveren niet het verwachte resultaat op. Hans besluit Jack in een fobische si tuatie te manoeuvreren, om zo de bekentenis uit hem te krijgen. Lucas die hem als trouwe vriend terzijde staat weet een fatale con frontatie tè voorkomen door de ware toedracht te onthullen. Hans, geschokt door deze waarheid, ziet eindelijk in dat hij ook schuldig is aan Eva's dood. De film werd geregisseerd door George Schouten en is gebaseerd op de roman 'Zonder dollen' van Hans Vervoort. De hoofdrollen worden gespeeld door Peter Faber, Carla Hardy, Derek de Lint, Gerard Cox en Judy Doorman. De produktie was in han den van Matthijs van Heijningen. Deze psychologische thriller over fobieën wordt op 14 april door Euro-Centrafilm uitgebracht. Boven: Een werkfoto op lokatie in Rotterdan Links: Een werkopname met Carla Hardy en Derek de Lint

Film | 1983 | | pagina 5