KERSTCOLLECTE BIO-KINDERREVALIDATIE Na het toch wel teleurstellende re sultaat van de Bio-zomercollecte het vorig jaar geeft de opbrengst van de Kerstcollecte gelukkig weer een heel ander veel gunstiger beeld te zien en werd de stijgende lijn - in 1981 werd f 347.120,- bij elkaar gehaald weer opgeno men. Zo kon nu een bedrag van f 403.360,- aan de penningmeester van Bio worden overgedragen.. Dit bedrag werd weliswaar overtrof fen door de opbrengst van de zo- mercollecte in 1981: f 445.403,-, maar de ervaring heeft inmiddels uitgewezen, dat de resultaten van de zomercollectes in het algemeen vaak beter zijn dan die van de Kerstcollecties. Reden te meer voor Bio om met spanning uit te zien naar de aanstaande zomercollecte, waar het publiek opmerkzaam op wordt gemaakt via een nieuw filmpje, waaraan op dit moment in de Toonder Studio's hard wordt ge werkt. Het zal niemand verbazen dat de hoofdrol in die film weer is gegund aan de oude vertrouwde 'Bio-Kraai', dit keer bijgestaan door een aantal 'levende' Bio-kinderen, waarom het in eerste instantie toch allemaal be gonnen is. Indertijd. Al in 1927. DARK CRYSTAL INSPIREERT MODEWERELD In navolging van een aantal Engelse mode-ontwerpers hebben de leerlin gen van de mode-academie Charles Montaigne in Amsterdam zich ge worpen op kelding 'a la Dark Crys- tal'. Zij werden daartoe in staat gesteld door de distributeur van de film Nova Film in nauwe samenwerking met het filmpubliciteitsbureau Har- ry Klooster Promotions en het Ma gazijn De Bijenkorf te Amsterdam, waar de gewaden want kleding is in dit geval een te prozaïsch woord werden tentoongesteld. De voornamelijk in goedkope voeringstoffen en plastics uitgevoer de ontwerpen, die zijn uitgestald in een van de film bekend onwezenlijk landschap, werden gemaakt door vier groepen van elk zeven leerlin gen onder leiding van docenten van de mode-academie. Ook zijn na tuurlijk de Engelse ontwerpen in de Bijenkorf te zien. De tentoonstelling werd omlijst door eveneens door leerlingen van de academie gemaakte affiche-ont werpen voor de film. ■i. Een schetsontwerp voor de nieuwe Bio-film voor deze zomer.

Film | 1983 | | pagina 9