BUITENLANDSE GASTEN In de achter ons liggende tijd von den weer een aantal sterren uit het buitenland de weg naar ons land. Michael (Monty Python) Palin bracht een bliksembezoekje ter ge legenheid van de première van zijn film The missionary' waarvoor hij niet alleen het scenario schreef maar waarin hij naast Maggie Smith en Trevor Howard ook de hoofdrol voor zijn rekening nam. Palin zag kans om tussen de buien door even uit te blazen in de zon op een Amsterdamse gracht. De film wordt gedistribueerd door Euro- Centrafilm. Actrice Teri Garr was in Nederland ter opluistering van Francis Coppo- la's film 'One from the heart' waar in zij de vrouwelijke hoofdrol ver tolkt. Miss Garr hield zich daarvoor op in de meer droge locatie van het Scheveningse Kurhaus. One from the heart wordt door Concorde Film in roulatie gebracht, evenals 'Moonlighting'. Regisseur Jerzy Skolimowski bracht eveneens een aantal dagen in ons land door. OSCARUITREIKING 1983 Voor de volledigheid geven wij een overzicht van de belangrijkste Os car-winnaars van dit jaar. Acht Oscars werden uitgereikt aan Gandhi: beste film, regie van Ri- chard Attenborough, mannelijke hoofdrol voor Ben Kingsley en daarnaast voor het scenario, het ca merawerk, de montage, het cos- tuumontwerp en de art-directie. E.T. behaalde vier trofeeën voor de muziek, het geluid, de visuele effec ten en de montage van de geluidsef fecten. De Oscar voor de beste actrice ging naar Meryl Streep voor haar rol in Sophie's choice. Bij de bijrollen gingen de prijzen naar Jessica Lange in Tootsie en Lou Gosset Jr. voor An officer and a gentleman, deze film kreeg nog een tweede onderscheiding voor het lied 'Up where we belong'. Missing kreeg de Oscar voor het beste niet-originele scenario en Quest for f ire voor de make-up. Tot beste buitenlandse film werd uitgeroepen de Spaanse film 'Volver a empezar'. Overigens heeft het ons wel enigs zins bevreemd dat dit jaarlijks kijk spel vol sterren en glamour door de Nederlandse zendgemachtigden die toch de speelfilm in zijn tota- liteit altijd als een belangrijk pro gramma-onderdeel beschouwen volledig aan het kijkerspubliek werd onthouden. Dit in tegenstelling tot televisiestations uit de ons omrin gende landen, waar de Oscar-uitrei king vrijwel integraal werd uitge zonden. 30 mei - 4 juni 31 mei - 5 juni 7-11 juni 7-13 juni 10- 18 juni 10 - 26 juni 13- 18 juni 16-25 juni 18-25 juni 22 juni - 2 juli 27 juni - 5 juli Puerto de la Cruz Canarische films op ecologisch gebied Eilanden Krakow, korte films Polen Annecy, animatiefilms Frankrijk Cartagena, Columbia Pesaro Italië Sydney Australië Gerona Spanje Varna films op het gebied Bulgarije van de gezondheidszorg München Duitsland Melbourne Australië Cattolica, mysteryfilms Italië 13

Film | 1983 | | pagina 15