v. (S®ïnjfl(§(dM(id(afJ 3-D IN OPKOMST Op het ogenblik is er weer een revival aan de gang van de drie-di mensionale film. Ook in ons land zijn de eerste produkties al over het doek gegaan. Paerl Films was in ons land een van de eersten met een nieuwe 3-D film in distributie. Het Amsterdamse Tuschinski 3 (vroeger Nöggerath) beschikt reeds over 3-D projectie-apparatuur. Distributeur Paerl levert de noodzakelijke Stereovision-lens mee met de film- kopie zodat door een eenvoudige ingreep het stereo-effect kan wor den bereikt. De bril voor het pu bliek blijft ook noodzakelijk. Nova Film brengt binnenkort de nieuwe 3-D versie van de film 'Jaws' in ons land in roulatie. NIEUWE LICHTKRANT De Engelse firma Kirby Oldham Ltd. gespecialiseerd in op afstand bedienbare computergestuurde lichtkranten heeft recentelijk een vestiging geopend in Utrecht. De firma brengt de Kosine electro- nische lichtkrant op de markt. Het kleinste model heeft als afme tingen 170 x 23 x 2,5 cm en kan als een schilderij aan de muur gehangen worden. De krant kan tot op een af stand van 200 meter bediend wor den. Met behulp van een kleine dis play op de terminal kunnen teksten voorbereid worden. De appratuur beschikt over een groot aantal mogelijkheden wat be treft het vertonen van de tekst ook grafische beeldmogelijkheden zijn aanwezig. Leasing van het kleinste model is mogelijk vanaf f 37,50 per week (ex. BTW). Voor nadere inlichtngen: Kirby Oldham Utrecht, Verlengde Hoog- ravenseweg 135A, telefoon 030 - 897257. Tijdens de Contactmiddag van juli vond een demonstratie plaats van een nieuw en voor de branche zeker interessant display-materiaal ge naamd Line-Lite. Het bestaat uit flexibele draden in diverse dikten (tot kabels aan toe), in een groot aantal kleuren. Door de flexibiliteit is het mogelijk om zowel teksten als afbeeldingen, logo's (beeldmerken), motieven en dergelijke samen te stellen. De ge wenste tekst of afbeelding wordt gemonteerd in een lichtbak en ver licht met een UV-buis. Het verkre gen effect is praktisch gelijk aan neon-reclame, doch minder kost baar en kwetsbaar. Voor nadere in lichtingen: Jet Entertainment Pro motion b.v., Weteringschans 143hs, Amsterdam, telefoon 020 - 253376. van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 6 SEPTEMBER 1983 in Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Zaal open: 13.15 uur Aanvang filmvertoning: 14.00 uur TRADING PLACES regie: John Landis in de hoofdrollen: Dan Aykroyd, Eddie Murphy en Ralph Bellamy Een Paramount-produktie uitgebracht door Nova Film 16.00- 17.45 uur: informeel contact 13

Film | 1983 | | pagina 15