in het Samuel Goldwyn Theatre was de eerste mogelijkheid om de film in zijn oorspronkelijke vorm en lengte te zien. Naast James Mason waren ook de drie kinderen van Judy Garland, Liza Minelli en Lorna en Joey Luft, onder het pu bliek aanwezig. De indertijd drastische ingrepen van Warner waren voor regisseur George Cukor aanleiding categorisch te wei geren de film te bekijken. Helaas heeft hij zijn eigen oorspronkelijke versie niet meer kunnen zien. De dag vóór de voor hem geplande screening stierf hij. RENOVATIE FESTIVAL PALEIS Het nieuwe Festival Paleis in Cannes nog maar een aantal maanden open is deze zomer al weer geslo ten om een aantal bouwkundige verbeteringen aan te kunnen bren gen voor een totaal bedrag van zo'n 14.000.000 francs. De Gemeente Cannes werd hiertoe wel gedwongen, omdat de organisa tie van het Festival weigert in 1984 terug te komen als de zaak niet in grijpend verbeterd wordt. De gevel aan de landzijde, die het Paleis aan zijn bijnaam 'de bunker' heeft geholpen, wordt gedecoreerd met glazen panelen en de trappen die van het trottoir naar het grote auditorium en het Claude Debussy Theater leiden, worden volledig ver nieuwd met bredere treden, het ge heel bekleed met marmer. Ook komt er een ondergrondse doorgang vanuit het Paleis naar de parkeer garage. In september gaat het Paleis weer open, maar de werkzaamheden gaan nog door tot het eind van het jaar. Er komt een nieuw scherm in het Claude Debussy Theater en er wor den nieuwe projectie-apparatuur en acoustische voorzieningen geïnstal leerd. RESULTATEN IN ENGELAND OVER 1982 1982 Geeft voor Engeland onge veer dezelfde negatieve resultaten te zien en recettes als in Nederland. De totale recette groot 176 mil joen was 19 procent lager dan de opbrengsten over 1981. Het totale bezoek groot 64 miljoen kwam neer op 73 procent van het bezoek in het jaar daarvoor. Ook het aantal bioscopen liep terug van 1528 doeken naar 1439 scher men in 1982. 18 ERETEKENS Het Hoofdbestuur heeft onlangs de volgende eretekens toegekend: In goud met diamant (40 jaar) aan de heer H. Halfwerk (Mevr. P. Ui- tenbroek-Deutekom, Kampen). In goud (25 jaar) aan Mevrouw Th. Arp-Schmitz (Tuschinski Theaters B.V., Amsterdam). In zilver (10 jaar) aan de Dames L.M. Bleijenberg-van Osch (Bob Kommer Studio's, Den Haag) en G. van de Werke-Rij kers (Maatschap pij voor Cinegrafie, Amsterdam) en aan de heren J.G. Kuppens (Tu schinski Theaters B.V., Amster dam), J. van Blaaderen (Toonder Studio's B.V., Nederhorst den Berg), W.A. Koolstra (Meerburg Theaterbeheer B.V., Amsterdam), M. Alkadiri en W.A.M. Soute (B.V. City Theater, Eindhoven). INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgen de verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men artikel 6 van het Reglement op het Naam register. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: The big chili (The big chili) Bingo Bongo (Bingo Bongo) Educating Rita (Educating Rita) Lentekriebels (Springbreak) Man, vrouw en kind (Man, woman and child) The man who loved woman (The man who loved woman) Heat and dust (Heat and dust) Heidi (Heidi) Kwart voor twee voor het jaar nul (Deux heures moins Ie quart avant Jésus Christ) Never say never again (Never say never again) Supergirl (Supergirl) De verlinker (La balance) Chained heat (Chained heat) Dirndljagd am Kilimandscharo (Dirndljagd am Kilimandscharo) Dodelijke omhelzing 1) (Sweet sixteen) Dolle avonturen in de jungle 2) (The crazy jungle adventure) Naam houders exploitatierechten: Columbia Concorde Gofilex

Film | 1983 | | pagina 20