DE SCHORPIOEN Zaterdag 22 oktober zijn de opna men gestart van 'De Schorpioen', de nieuwe speelfilm van Ben Verbong, naar een origineel scenario van Ben Verbong en Pieter de Vos. In de hoofdrollen Peter Tuinman en Monique van de Ven. Verder spelen mee Adrian Brine, Henk van Ul- sen, Senne Rouffaer, Marijke Veu- gelers en in een speciale gastrol de Indonesische actrice Rima Melati. De opnamen duren tot het einde van het jaar en zullen plaatsvinden in Nederland, Frankrijk en Indone sië. Cameraman is Theo van de Sande. 'De Schorpioen' wordt geprodu ceerd door Chris Brouwer en Haig Balian. De film wordt uitgebracht door Euro-Centra Film en gaat op 22 maart 1984 in première. 'Tijdens de roerige laatste maanden van het jaar 1956 dreigt een man, Loe Wolf, het slachtoffer te wor den van de manipulaties van een aantal personen. Met geweld wordt geprobeerd een schandaal in de doofpot te houden.' CITY TERUG IN NEDERLANDSE FILMPRODUKTIE Toen een jaar geleden het volledige aandelenpakket van het City Con cern in Amerikaanse handen over ging, brak er publicitair gezien een periode van stilte rond het bedrijf aan. Directeur Fred Denker gunde zich zelf minstens een jaar van bezinning met name ook ten aanzien van de positie van het bedrijf zelf en de be tekenis van deze transactie voor het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf. De zaken zijn inmiddels op een rijtje gezet en een aantal con clusies zijn getrokken; City opereert zelfstandig als een gezonde onder neming zonder bedrijfstechnische beïnvloeding vanuit Amerika. In de loop van dit jaar zijn ook de gebou wen theaters en kantoren in ei gendom verworven waarvoor finan ciering vanuit het eigen bedrijf mo gelijk is gebleken. Tot begin van deze maand steunde het bedrijf op de twee poten 'bio scoopexploitatie' en 'filmverhuur'; in het laatste geval met vertegen woordigingen voor Disney en 20th Century Fox en binnen de Stichting City Euro Centra in een samen- wekingsverband met Euro-Centra- film. Aan de vroegere produktie- activiteiten was sinds 1980 een eind gekomen. Drie-eenheid Echter binnen City leefde sterk de gedachte de drie-eenheid 'Produk- tie-Verhuur-Exploitatie' weer in werking te stellen. Probleem daarbij was dat binnen het bedrijf de beno digde know-how hierover voorals nog ontbrak. Om dit hiaat aan te vullen is sinds kort een samenwer kingsverband tot stand gekomen met Fons Rademakers Productie. Fons en Lili Rademakers hebben zich verbonden alle aan City aan te bieden projecten te beoordelen en desgewenst te begeleiden, hetgeen zich zou kunnen afspelen op het ge bied van co-produktie (dit zal ook met andere producenten niet uitge sloten worden), uitvoerende pro- duktie en zelfs eventueel regie, zon der daarbij de zelfstandigheid van hun eigen bedrijf op te geven. Los van City blijft Fons Rademakers Productie als onafhankelijk produ cent werkzaam. Er is een budgettaire opzet ge- Hoofdrolspelers Monique van de Ven en Peter Tuinman v.l.n.r. Fred Denker, Harry Mulisch, Fons Rademakers. Lili Rademakers

Film | 1983 | | pagina 10