Cine Tap - Borne Het bloed kruipt blijkbaar toch vaak waar het niet gaan kan. Of juist wel, zoals in het geval van de Cine Tap bioscoop in Borne, Ex ploitant J.B. Vije voormalig be drijfsleider in Emmen kan het niet precies onder woorden bren gen, maar hij is er van overtuigd dat het er onderbewust altijd in zet en dus kwam het er ook uit: een eigen bioscoop was domweg onvermijde lijk. Als je dat eenmaal hebt vastgesteld, wordt het zoeken naar een geschik te lokatie. De keus viel op het plaatsje Borne, dat een verzorgings gebied van zo'n 20.000 zielen om vat. Tot dan geen bioscoop, cen traal gelegen in Twente én een ruimte die makkelijk tot een bio scoop verbouwd kon worden. In een voormalig fabrieksgebouw van Spanjaard Textiel. Gebouwd in de vijftiger jaren en goed onderhou den, al was de eerste aanblik niet riant, zoals uit de bijgaande foto blijkt. In dit gebouw werden losse units aangeboden van minimaal 225 m2. Cine Tap neemt 325 m2 in beslag. Service-bioscoop Cine Tap de naam zegt het al is een zogenaamde service-bioscoop, zoals die aan de Oostgrens van ons land op meerdere plaatsen gevestigd zijn en daar bij het publiek over het algemeen goed zijn aangeslagen. De formule is bekend: een bar achterin de zaal, tafelstrips vóór de stoelen met een bestelknop. Eén druk op die knop en de bioscoopbezoeker krijgt in zijn bioscoopstoel zijn drankje of 'droog' hapje geserveerd. Om voor de hand liggende redenen verstrekt het theater géén warme snacks of ijsjes. Even terug naar het begin, de loka tie en de kale ruimte in de oude fa briek. De familie Vije kreeg contact met het architectenechtpaar Vijf vin kei uit Buren en zoals de heer Vije het zelf uitdrukt 'het klikte meteen'. In goed overleg tussen ar chitecten en bioscoopexploitan ten kwamen uiterlijk en interieur van de bioscoop tot stand. De ge hele realisatieperiode strekte zich uit over 18 maanden. Op 1 mei 1981 werd met de bouw begonnen en op 23 september 1982 opende het theater zijn deuren voor het pu bliek. Blauw-zilver-zwart-wit De zaal ademt voornamelijk een blauwe sfeer uit. Blauw voor de Spaanse stoelen en blauwgespoten uit B2-blokken opgemetselde wan den. Daarnaast werd de bioscoop uitgevoerd in een scala van zilver, zwart en wit. Zilverkleurig glasve zeldoek werd gebruikt om de wan den te bespannen. Ditzelfde doek is ook toegepast voor de plafondstro- ken, deels om zo het door forse dra gende balken enigszins rommelige plafond aan het oog te onttrekken, deels om de accoustiek te verbete- 14

Film | 1983 | | pagina 16