WEER EENS WAT ANDERS ren. De simpel uitgevoerde bar is eveneens van schoonmetselwerk met een witte omgeving. De vloer bedekking is van muisgrijs tapijt. De zaal is goed toegankelijk voor rol stoelen. Bij de smaakvolle buiten gevel vallen de roosters boven de raampartijen op: in de vorm van Malthezer kruisen. Familiebedrijf De bioscoop wordt geheel geëxploi teerd door het nog jonge gezin Vije. Dit houdt uiteraard wel enige beperkingen in. Bij de 16 voorstel lingen per week zijn geen nacht voorstellingen opgenomen. Alleen op vrijdag, zaterdag en zondag wor den er twee avondvoorstellingen verzorgd. Op gezette tijden vinden wel kindermatinees plaats. De cabine is uitgerust met Philips PF30 apparatuur met spoelen. Om de inwoners van Borne in ken nis te stellen van het bioscooppro gramma naast advertenties in de pers uiteraard wordt wekelijks een meeneemfoldertje in een oplage van 400 stuks onder de plaatselijke middenstand verspreid. En dan niet alleen in de horecabedrijven, maar bijvoorbeeld ook in paskamers van de modewinkels, bij de slager of de kapper. De eerste stap is gezet: een zaal met 144 stoelen. De tweede stap wordt inmidddels als serieus overwogen: een tweede zaal. Zegt men niet dat je op één been niet kunt lopen? Van Dale's Nieuw Woordenboek voor de Nederlandse Taal geeft als definitie van het woord 'bioscoop' het volgende weer: 1. toestel waar mee men bewegende beelden op een scherm projecteert; 2. theater waar men voorstellingen geeft met het onder 1. genoemde toestel. Een rekbaar begrip dus, dat in feite meer kan omvatten, dan de traditio neel bekende bioscoopvoorstelling reclame, voorfilm, journaal, hoofdfilm - in welke vorm het bio scoopbedrijf al vele tientallen jaren het publiek bedient. Dat datzelfde bioscoopbedrijf ook op andere deels afwijkende, deels aanvullende - wijze haar theaters kan exploiteren willen wij u hierna op een aantal manieren tonen. WERELDRECORD CONTINU FILMKIJKEN 1983 Wat beweegt een bioscoopleider tot het organiseren van een dergelijk ge beuren? Eerste uitgangspunt: publi citeit creëren voor het eigen thea ter, geen onzinnige gedachte. In dit geval het gaat om Euro Cinema in Arnhem en initiator/bedrijfsleider P.E. Micklei kwam daarbij het gegeven dat de stad Arnhem 750 jaar bestaat. Derde en zeker niet het minste punt: onder de rook van Arnhem is het Bio Kinderrevalidatie Centrum gevestigd, waar men altijd een extra financieel steuntje kan ge bruiken. Dat zijn dus drie min of meer los van elkaar staande feiten. Blijft over de vraag hoe combineer je dat ver volgens tot een recordpoging met vermelding in het Guiness Book of Records? In principe bleek het ant woord simpel. Men sloeg aan het brainstormen over 'iets' dat met film te maken moet hebben. Ineens komt dan dat Guiness Book op de proppen en hoe daarin aan film aan dacht is besteed. Niet uitvoerig. Continu filmkijken had überhaupt nog niemand bedacht. Zo eenvou dig is het dus. Daarom meldden op 14 oktober om 10.00 uur in de avond zich 52 film- kijkfanaten uit het hele land Den Haag, Groningen, Maastricht, Am sterdam en natuurlijk Arnhem en omstreken waaronder zeven van de vrouwelijke kunne voor een uit puttingsslag, die uiteindelijk op maandag om 15.10 uur was afgelo pen. (De eerste uitvaller haakte ove rigens al in de nacht van vrijdag op zaterdag om 2.23 uur af, omdat hij zijn pauze te ruim genomen had). Op dat moment waren er 120.000 meters film door de vier projecto ren gegaan. Organisatie Het zal duidelijk zijn dat een uitge breide organisatie noodzakelijk was. Medische begeleiding, tijdwaarne mers na ieder uur mochten de 15

Film | 1983 | | pagina 17