deelnemers 5 minuten pauze nemen die op de meest uiteenlopende ma nieren werd benut: van je hoofd on der de kraan steken tot touwtje springen en rondjes om het the ater lopen de verzorging van de inwendige mens én het toezicht daarop (de laatste tien deelnemers dienden zich aan een dopingcon- trole te onderwerpen), 'slaap'con- troleurs, leden van de Arnhemse zwemclub 'De Watervrienden', wiens taak enigszins werd vereen voudigd omdat het hele evenement zich in een iets aangelichte zaal af speelde. Het geheel werd nauwlet tend in de gaten gehouden door den Centrale Raad die bevoegd was in al dan niet nijpende twijfelgevallen de knoop door te hakken. Uiteraard was een en ander vastgelegd in een officieel reglement onder notariële controle. Sponsoring Van de deelnemers werd een in schrijfgeld van f 75,- gevraagd, maar en hier komt de sponsoring op de proppen het stond iedereen vrij zich van een sponsor te voorzien. De Firma Lundia, die een zevental deelnemers onder haar hoede had genomen, vreesde kennelijk bij voorbaat het ergste; de groep be trad de zaal reeds gekleed in nacht gewaad. Er waren twee vormen van sponsoring mogelijk. Men kon zich individueel laten steunen of een be drijf verklaarde zich bereid de gehele organisatie te steunen, óf financieel of via een materiele bijdrage, waar tegenover dan reclame-mogelijkhe- den werden geboden. Persoonlijke 16 sponsors werden slechts geaccep teerd als kon worden aangetoond dat een bedrag van f 50,- was over gemaakt op de rekening van Bio. Dit heeft een voorlopig bedrag van f 750,- opgeleverd, dat naar schat ting zal oplopen tot zo'n f 2.000,—. Uitputtingsslag Op het moment van persoonlijke waarneming - zondagmiddag 13.30 uur richtten er van de 52 oorspronkelijk gestarte deelnemers nog 15 in min of meer gehavende staat hun soms roodomrande ogen zonder aflaten op het filmscherm. Ook de organisatie was op dat mo ment niet geheel meer ontkomen aan de slijtageslag die wel zelf ont ketend was. Gelukkig had één van de sponsors McDonald's het han dige idee er een als clown uitgedos te gymnast op af te sturen die het stramme gezelschap onderwierp aan een aantal oefeningen om de spie ren weer enigszins los te maken, waarbij nog steeds die ogen richting doek dienden te gaan. Men bleef te recht streng. Winnaar Toen dan uiteindelijk het uur U had geslagen en de winnaar, Paul van de Kerkhof uit Ede, 26 jaar, zich na een zit van 65 uur en 10 mi nuten, had gemanifesteerd, werd hij allereerst gehuldigd met een wel verdiend bed in het Haarhuis Hotel voor een fiks aantal uren achterstal lige slaap. Daarna mocht hij voor een feeste lijke bijeenkomst aantreden sa men met de meeste van zijn over- wonnen tegenstrevers om uit han den van de Bondsvoorzitter, Drs. J.Ph. Wolff, een bondsdiploma voor het jaar 1984 in ontvangst te nemen plus een echte oude filmprojector die zeker een verzamelstuk kan wor den genoemd. En dan natuurlijk de eer, voor minstens een jaar opge tekend in de annalen van het Guiness Book of Records, want bij Jogchem's denkt men nu al weer aan volgend jaar. Landelijk of zo. We wachten af. TRAILERSHOW VOOR BIO Op initiatief van Andreas Landshoff Productions en Thijs Ockersen Film wordt in de nacht van zaterdag 29 oktober op zondag 30 oktober, van af 24.30 in Tuschinski in Amster dam een ongeveer 3 uur durende traiiershow georganiseerd: 'De Nacht van Wordt Verwacht'. De show is voor het grootste deel opgebouwd uit trailers voor films uit lang vervlogen en iets meer re cent voorbije tijden; het laatste half uur is gereserveerd voor het aanbod van het komende jaar. De samenstelling van de show kon tot stand komen door de bereidwil lige medewerking van de filmver huurkantoren en het Nederlands Filmmuseum. De baten van de avond kosten hiernaast: Paul van de Kerkhof gelukgewenst door Drs. J.Ph. Wolff, in het midden bedrijfsleider Peter Micklei onder: Silvana Mangano in haar meest opzienbarende rol in 'Bittere rijst'

Film | 1983 | | pagina 18