€©ln]0(g]€llMdldl(a]g per persoon in Amsterdam f 20,-, waarvoor ook een kopje koffie en twee broodjes worden geserveerd komen ten goede aan het werk van de Stichting Bio Kinderrevalidatie. Na Amsterdam trekt de show ver- de het land in: 5 november het Cor so Theater in Rotterdam, 12 no vember het Casino in Den Bosch, 19 november Cineac in Den Haag en 26 november het Rembrandt Theater in Utrecht. NIEUW BABYLON IN TUSCHINSKI Het Brabants Orkest, dat al eerder gerestaureerde meesterwerken uit de stomme-filmperiode begeleide met speciaal voor deze films gecom poneerde muziek Napoleon van Abel Gance en El Dorado van Mar cel l'Herbier heeft in deze serie ook opgenomen de Russische film Nieuw Babyion (uit 1929) van Leo- nid Trauberg en Grigori Kozintsev, over de Parijse commune in 1871 met muziek van de toen 22-jarige Dmitri Sjostakovitsj; eind 1982 vond een eerste serie van vijf ver toningen plaats. Voor de ware cinefiel zijn dit unie ke belevenissen, maar helaas prak tisch nauwelijks uitvoerbaar, want welke wat we voor het gemak noemen 'normale' bioscoop kan nog ergens een heel symphonie-or- kest wegzetten, behalve dan in, zo als ook al is gebeurd, het Casino in Den Bosch? Intensief meetwerk heeft gelukkig uitgewezen dat de grote zaal van Tuschinski zij het met enig pas sen en meten het Brabants Or kest onder leiding van dirigent Omri Hadari kon herbergen en zo vond, na de middagvoorstelling in Den Bosch op zondag 16 oktober, op de zeventiende in Amsterdam een his torische vertoning plaats voor een goed gevulde zaal en in aanwezig heid van de inmiddels hoogbejaarde Leonid Trauberg, die meteen dave- rend aplaus werd begroet door het publiek,waaronder zich ook bevon den burgemeester Ed van Tijn en wethouder Jan Schaeffer van Am sterdam. Hieruit blijkt overduide lijk dat film echt niet alleen maar een wegwerpartikel is, zoals som migen ons willen doen geloven, maar wel degelijk de decennia kan trotseren zonder aan belang in te boeten. En Tuschinski heeft nog meer plannen voor haar al weer ja ren leegstaande toneel. van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 3 JANUARI 1984 in Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Zaal open: 13.15 uur Aanvang filmvertoning: 14.00 uur MOORD IN EXTASE regie: Hans Scheepmaker in de hoofdrollen: Joop Doderer en Ron Brandsteder een Maggan Film - produktie uitgebracht door Tuschinski Film Distribution 16.00 - 17.45 uur informeel contact FLESH AND BLOOD Orion's Executive Vice President, Mike Medavoy, kondigde begin ok tober aan dat een overeenkomst is getekend met Paul Verhoeven voor de verfilming van Flesh and Blood, een romantische aktiefilm die zich gaat afspelen in de zestiende eeuw. Rutger Hauer zal één van de drie hoofdrollen voor zijn rekening ne men en Gijs Versluys is aangetrok ken als producent. Het scenario is van Gerard Soeteman naar een oor spronkelijk verhaal van hemzelf en Paul Verhoeven. Jan de Bont zal het camerawerk gaan verzorgen. In februari '84 zal in Spanje met de opnamen worden begonnen en een wereldwijde uitbreng van de film wordt verwacht in 1985. Door de akties bij de PTT bereikt dit nummer u aanzienlijk later dan normaal. Hiervoor onze excuses. 17 Een momentopname uit Nieuw Babyion

Film | 1983 | | pagina 19