MEDIAVISIE 1983 In de periode van 17 t/m 21 okto ber 1983 is in het Utrechtse Jaar beurscomplex voor de derde maal de av-tentoonstelling Mediavisie ge organiseerd en wel onder het mot to: manifestatie van audiovisuele communicatie. In zijn openingstoe spraak op 17 oktober, betrok Dr. J. Verhoeve, directeur-generaal voor recreatie en media van WVC, de im plicaties van de medianota op de av- branche. Hij legde er de nadruk op dat de komende abonnee-televisie voor het bedrijfsleven ruime kansen zal bieden. Daartoe zullen allereerst goede en betaalbare programma's ter beschikking dienen te komen. Er zal nagegaan moeten worden in hoeverre binnen het EG-kader een verplichting kan worden gereali seerd om een deel van het program ma-aanbod uit Nederlandse produk- ties te laten bestaan. Verder voorzag hij de komst van re gionale en locale omroepen, waar voor naast hardware eveneens veel software nodig zou zijn en ten slotte wees hij op de mogelijkheden die zullen ontstaan indien 25% van het facilitaire potentieel van de NOS tegen marktprijzen ter be schikking van de av-sector zou ko men. Dit alles zou in de naaste toekomst tot een flinke uitbouw van de av- industrie kunnen leiden, zodat Me diavisie 1983 precies op tijd komt om vakgebruikers te laten zien en horen wat er op dit terrein nu en straks allemaal mogelijk is. Een 40-tal grote en kleine exposan ten toonde in overwegend zeer fraai uitgevoerde en ingerichte stands wat onder andere de moderne elek tronica op av-gebied heeft te bieden en op welke wijze daarvan kan wor den gebruikt gemaakt. Bij de grotere standhouders leidde dit tot indrukwekkende presentaties. Het bezoekcijfer van deze uitge sproken vaktentoonstelling is op dit moment nog niet precies bekend, maar bewoog zich, evenals in voor gaande jaren, rondom de 5000 per sonen, hetgeen door de organisato ren een bevredigend resultaat werd genoemd. Naast het tentoonstel lingsgedeelte waren er een 2-tal con gresdagen, waarin de onderwerpen film, band/dia, video en informatica aan de orde kwamen. Er vonden onderlinge vergelijkingen tussen de verschillende media plaats en de voordrachten van de verschil lende sprekers werden hoe kan het ook anders ondersteund en aangevuld door film-, band/dia- en videopresentaties. De congresbijeenkomsten trokken een relatief grote belangstelling, va riërend van ruim 120 tot circa 70 belangstellenden per keer. Zij von den plaats op dinsdag en op donder dag, waarbij op beide dagen des morgens en des middags hetzelfde programma werd geboden opdat iedere tentoonstellingsbezoeker te gen vergoeding van slechts f 10,- van identieke informatie kennis kon nemen. Voor het onderdeel film hield ons mede-lid de heer Bert Kroon een niet alleen leerzame, maar ook geestige voordracht die door een aandachtig gehoor zeer goed werd ontvangen. Verdere spre kers waren Cas van lersel en Koos Postema, band/dia; Chriet Titulaer, videa en Ben A. Otten, informatica. De congresbijeenkomsten stonden onder leiding van de heer H.J. Smit- tenaar, directeur van de Rijksvoor lichtingsdienst. Op de overige tentoonstellingsda- gen, te weten maandag, woensdag en vrijdag werden demonstraties ge geven met de reeds genoemde me dia. Helaas trokken deze bijeen- stelling reeds in ruime mate door de mogelijk omdat er op de tentoon- stlling reeds in ruime mate door de verschillende exposanten werd ge demonstreerd. Tijdens de tentoonstelling is op ini tiatief van het Genootschap van Band/Dia Producenten een enquête onder de bezoekers gehouden naar hun bevindingen en zodra de resul taten daarvan bekend zijn, hopen wij daarop in deze kolommen nader terug te komen. OPERATEURSEXAMENS 1983 De jaarlijkse operateursexamens zullen worden afgenomen op dins dag 17 januari a.s. in Amster dam. Binnenkort zullen de bio scoopondernemingen rechtstreeks bericht ontvangen van het Bestuur van het Opleidingsinstituut omtrent de verschillende bijzonderheden en omtrent de wijze waarop gegadig den in het bezit kunnen komen van een aanmeldingsformulier. OPERATEURSCURSUSSEN 1 September jl. zijn schriftelijke cursussen begonnen voor de vakken Cabinepraktijk, Lichttechniek en Elektrotechniek. Het betreft hier geheel herschreven cursussen die ten opzichte van het materiaal dat voorheen werd gebruikt, zijn aange past aan de tegenwoordige bedrijfs omstandigheden. Aan deze cursussen kunnen nog leerlingen worden toegevoegd, mits de aanmeldingen voor half novem ber bij het secretariaat van het Op leidingsinstituut, dat op het Bonds bureau is gevestigd, zijn binnenge komen. Nadien zal gewacht moeten wor den op het begin van de volgende cursussen, zijnde eind januari 1984. De schriftelijke cursussen duren gemiddeld 8 maanden per vak en de lesgelden bedragen f 25,- voor cur sisten die bij een werknemersorgani satie zijn aangesloten, respectieve lijk f 27,50 voor hen die niet bij zulk een organisatie zijn aangeslo ten. HET BEDRIJFSREGISTER Uitschrijving Het Hoofdbestuur heeft de volgen de bioscopen in het Bedrijfsregister uitgeschreven: Rex Theater te Emmer-Compas- cuum. Maas en Waal Theater te Druten. Liquidatie Waarborgsom Wegens verlies der vereisten is, op grond van artikel 7b der Statuten, het lidmaatschap van de heer J. Abeln te Emmer-Compascuum ge ëindigd en moet de bij de Bond ge deponeerde waarborgsom worden geliquideerd. Leden van de Bond worden uitgenodigd eventuele rechtsgeldige vorderingen schrifte lijk en gemotiveerd in te dienen bin nen acht dagen na verschijning van deze publikatie. Geheel onverwacht overleed op 15 oktober de heer G.J. Brandt op de leeftijd van 47 jaar. De heer Brandt was direkteur van Brandt Advertising B.V., welk be drijf als donateur was aangesloten bij de Bioscoopbond. De begrafenis vond plaats op 20 ok tober op de begraafplaats 'Zorg- vlied' te Amsterdam. 19

Film | 1983 | | pagina 21