BIOSBLA Uitreiking 1983/1984 De jaarlijkse presentatie van het ko mende filmaanbod voor de film- pers, voor de zeventiende keer ver zameld in de brochure 'Wordt Ver wacht' vond dit jaar plaats op 7 ok tober in het Hilton Hotel in Am sterdam tijdens een geanimeerde persconferentie plus borrel, waar een groot aantal vertegenwoordigers van zowel de schrijvende als de ra dio- en televisiepers acte de présen- ce gaven. Was in vroeger jaren de uitreiking van het boekje de enige aanleiding tot een ontmoeting tussen pers en filmbedrijf, de laatste jaren werd deze gelegenheid meermalen aange grepen om ook andere onderwerpen onder de aandacht van de persme dia te brengen. Zo ook dit jaar. Extra voorlichting Filmkeuring De Nederlandse Filmkeuring maak te van de gelegenheid dankbaar ge bruik om uit de doeken te doen dat een nadere verfijning in de leeftijd aanduiding zal worden geïntrodu ceerd. Gebleken was namelijk dat vooral de films die voor alle leeftij den worden toegankelijk geacht zo'n 80% van de gemiddeld 100 films per jaar die door de filmver huurders worden aangeboden belangrijk kunnen bijdragen tot een zo gericht mogelijk adequate voor lichting. Publieksvoorlichting vanuit weer een geheel ander gezichtspunt is een uitgave van de Stichting Biospro- jekten. Na een gedegen periode van voorbereiding kon het eerste num mer van het 'Biosblad' worden aan geboden. Zestien pagina's boorde vol informatie over de nieuwste films, interviews met sterren en an dere (film)wetenswaardigheden kan de bioscoopganger in het vervolg maandelijks bij zijn theater tege moet zien. Het project wordt finan cieel mogelijk gemaakt door filmverhuurders en die bioscoopex ploitanten,die het blad gratis ter be schikking stellen van hun bezoekers. X^ÏLMSNIEUWTJES STERRENtNTERVIEWS In de loop van oktober vond dit eerste nummer zijn weg naar in film geïnteresseerd Nederland. Uit het oogpunt van de voor het bedrijf zo belangrijke gezamenlijk te voeren publiciteit is het te hopen dat zo veel mogelijk exploitanten het Bios blad via hun theaters verspreiden. Filmweek Amsterdam In ons vorige nummer gaven we al een overzicht van de tot dan gese lecteerde films voor de Internatio nale Filmweek Amsterdam. Ook in dit nummer zal aan dit festival on der een aparte kop opnieuw aan dacht worden besteed. Tijdens de presentatie van Wordt Verwacht daarmee beslist nog niet allemaal als 'familiefilm' kunnen worden be schouwd. Om een oplossing voor dit probleem te vinden, heeft de filmkeuring contact gezocht met de Bioscoopbond en uit dit overleg is een vorm van aanduiding gekomen, die het publiek erop wijst dat in dat geval men zonder bedenkingen met het gehele gezin de film kan bezoe ken. Als namelijk een film in adver tentie of ladder is voorzien van de letters AL in een kader zie afbeel ding kan daarover in het vervolg geen twijfel meer bestaan. [AD KINDERVRIENDELIJKE FILM Gezien regelmatig te beluisteren op merkingen vanuit het publiek over de naar de mening van de ouders voor hun jonge kinderen niet ge schikte films, zal dit initiatief zeker boven: De verschillende 'presentatoren' v.l.n.r. de heren Kuipers (filmposterkalender), van Bree (Biosblad), Elderingen Krans (Nederlandse Filmkeuring onder: Filmpers ontmoet filmbedrijf Biosblad ONTSPANNING VOOR BIOSCOOPBEZOEKERS

Film | 1983 | | pagina 5