NO WAY OUT EEN FILM VAN CANNON-ORION Tom Farrell, officier bij de marine en oud-medewerker van de marine-in lichtingendienst, is een voormalig studiegenoot van Scott Pritchard. Deze Pritchard is thans de rechter hand van David Brice, de minister van Defensie. Tom knoopt een rela tie aan met Susan Atwell, mooi en ongetrouwd. Hun samenzijn wordt tijdelijk onderbroken, omdat Tom een zeereis moet maken, waarbij hij met een waagstukje het leven van een collega redt. David Brice voelt niets voor een geld verslindend project voor de bouw van de Phantom, een 'onzichtbare' onderzeeër. Hij vindt een sterke commerciële lobby tegenover zich, geleid door senator Duvall, die schermt met ClA-gegevens over de kracht der Sovjet- onderzeeërs. Bri ce ziet Toms foto inde krant na diens heldendaad. Ook Pritchard prijst Tom aan en Tom wordt teruggeroe pen naar het Pentagon, het militaire spinneweb der V.S. Tom krijgt als taak de juiste ClA-ge gevens over de Sovjetvloot los te krij gen, zodat Brice tegenspel kan bie den aan de lobby van de doorgewin terde Duvall, wiens vriendjes hun zakken vullen met het Phantom pro ject. Tom ontdekt al snel dat Susan nog een minnaar heeft: niemand minder dan David Brice zelf. Tom en Susan gaan een weekendje zeilen bij Anna- polis. De avond van hun terugkomst ziet Susan tot haar schrik Brice voor de deur stoppen. Ze smeekt Tom door de achterdeur weg te gaan en belooft hem met Brice te breken. Bri ce ziet dat hij gezien wordt, maar herkent Tom niet in het donker. Su san en Brice krijgen ruzie. Brice slaat haar in een vlaag van woede door een glazen tafeltje en Susan is op slag dood. Brice gaat niet naar de politie, maar naar Scott Pritchard. De sluwe Prit chard, die zijn mooie baantje niet kwijt wil, veegt bliksemsnel vingeraf drukken weg bij Susan thuis en overtuigt Brice ervan dat ze de schuld moeten laden op de onbe kende vriend van Susan. Brice licht noch de CIA, noch de FBI of de politie in en laat zijn eigen veiligheidsdienst op zoek gaan naar de onbekende. Hij geeft de leiding van het onder zoek in handen van....Tom. Tom is aanvankelijk een inzinking nabij. Enerzijds weet hij dat Brice Su san gedood heeft, anderzijds moet hij een onderzoek leiden, dat hem zelf moet ontmaskeren als 'Joeri', een Sovjet- spion. Zo namelijk heeft Pritchard de zaak voorgesteld. Hoe Tom ook probeert het onderzoek on opvallend te vertragen, steeds dich ter sluit het net zich om hem, Koortsachtig probeert hij een bewijs te vinden van de relatie die Brice met Susan had. Pritchard ontpopt zich als een meedogenloze moordenaar, die alles doet om Brice, waar hij in stilte van houdt, te redden. Hij geeft er zelfs zijn leven voor. Brice belooft Tom gouden bergen, maar deze heeft een wel heel verrassende re den om Brice aan de schandpaal te nagelen. Een fenomenale intrige, die je door merg en been gaat. Verbijstering tot op de laatste minuut.

Film | 1988 | | pagina 33