Cinema Computer Systems Hartelijk gefeliciteerd met het 70-jarig jubileum van de Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmondernemingen. Wij danken de N.B.B., Holland Exhibitors B.V. en Cannon Group voor de geboden kansen om ons systeem in Nederland te introduceren Veel succes gewenst voor u allen in de toekomst! DIE SPEZIALISTEN FüR DATENVERARBEITUNG IM KINO EEN NIEUWE BIO-AWARD De Bio-kraai is niet meer.niet meer als prijs voor het theater dat in een collecteperiode de hoogste gemid delde opbrengst per bezoeker had. Daarvoor in de plaats is een nieuwe Bio-award gekomen. Op de foto ziet u deze 'onderscheiding'. De primeur had Studio F/Cinema Palace in Leeuwarden. Zij kregen op 1 de cember j.l. deze prijs uitgereikt. Waarom deze verandering? De kraai die uitgereikt werd was te nietig. Meestal kwam deze op het bureau van de bedrijfsleiderterechten daar door uit het zicht. Voor deze award is gekeken naar iets waar het publiek, dat toch maar steeds weerde 'knip' opentrekt, iets terugziet van zijn vrijgevigheid. Maar het moest ook iets zijn wat niet maar zo onder de jas meegenomen kan worden. Dit ontwerp geeft - ons inziens - bo venstaande bedoelingen weer. De award kan in de hal van een theater gezet worden. De collectebus draait en de tekst 'dit theater heeft de hoogste gemiddelde opbrengst per bezoeker tijdens de kerst- (of zomer- )collecte 19..' laat het publiek (en het personeel) het resultaat van hun inspanningen zien. Deze award wordt elk halfjaar uitgereikt. Maar er zijn meer prijzen te verdie nen. De eerste vijf theaters krijgen een zeefdruk waarop de relatie Bio en bioscoopcollecte verbeeld staat. Verder zijn er extra prijzen. Voor deze prijzen zijn wij afhankelijk van 'spon sors'. De afgelopen periode was dit een geheel verzorgd weekend in één van de hotels van de Bilderberg- groep. Wat het voor de winnaars van de kerstcollectie 1987 zal zijn is bij het ter perse gaan van dit nummer nog, niet bekend. En... het moet ook nog een verrassing blijven. Wie komen er in aanmerking voor een prijs? Eigenlijk elk theater dat aan de collecte meedoet. We zijn er echter wel van overtuigd dat een aantal theaters (door wat voor om standigheden dan ook) wat minder kans hebben. Dit zeggen we niet ter ontmoediging. De hoofdzaak is ten slotte nog steeds de steun aan ge handicapten wier mogelijkheden we nog steeds kunnen vergroten. De Bio-directie heeft nu het volgen de plan voor de prijstoekenning: Een theater moet aan de volgende voorwaarden voldoen: - er moet gedurende de gehele col lecteperiode worden gecollecteerd. Langer- mag ook, maar dat moet doorgegeven worden aan Bio; - de minimumopbrengst moet 1.500- zijn; - opbrengsten van verschillende theaters mogen niet worden samen gevoegd, tenzij de theaters op één adres zijn ondergebracht. Er is ook een aanmoedigingsprijs in het leven geroepen, ledere persoon, theater, bedrijf enz. kan hiervoor in aanmerking komen. Een speciale commissie zal elk halfjaar beoorde len welke aktie, plan of iets derge lijks voor deze prijs in aanmerking komt. Het is moeilijk te omschrijven wie of wat zo'n prijs krijgen. Eén ding is echter wel belangrijk: het moet te maken hebben met Bio, collecte, bioscoop- en filmwereld. In het volgende nummer zullen we u de resultaten (en de prijswinnaars) van de kerstcollecte 1987 laten we ten. De Bio-collecte naar een nieuw re cord... De Biocar, waarvoorde kerstcollecte bestemd was, is dankzij de inspan ningen van de directies en personeel van de theaters al een eind op weg... De kerstcollecte is afgesloten. Sinds 1982 is zo'n eindresultaat niet meer behaald. Hiervoor zijn we u erg dankbaar! 39

Film | 1988 | | pagina 37