Filmfondsenboekje STIMULERINGSMAATREGEL KORTE VOORFILM NIEUWE N.G.F. STEREOGELUIDSTESTFILM NEDERLAND EN FRANKRIJK SLUITEN EEN CO-PRODUKTIEVERDRAG Evenals de twee voorgaande jaren wil het Fonds voor de Nederlandse Film ook in 1988 een deel van het budget reserveren voor het vervaar digen van korte speelfilms, die ge schikt zijn om in het voorprogramma te worden vertoond van bioscoop en/of filmhuis. In 1987 werden drie korte voorfilms op deze wijze door het Fonds gefi nancierd, te weten 'De schoorsteen veger' van Ron Termaat, 'Femme fatale' van Inge van Alphen en Orlow Seunke en ten slotte 'Cesar' van Hans Walter. Filmprojecten die in aanmerking ko men voor een financiële bijdrage uit dit deel van het fondsbudget dienen aan de volgende voorwaarden te voldoen: 1de vertoningsduur mag maximaal 12 minuten zijn; 2. het moet een speelfilmproject zijn; 3. de film moet op 35mm worden opgenomen; 4. er moet een verklaring worden overhandigd van een distributeur. In principe zullen alle aanvragen in één Adviescommissie behandeld worden. Een aanvraag waarvooreen aanvraagformulier en een begro tingsmodel kunnen worden opge vraagd bij het bureau van het Fonds dienen vóór 15 april bij het Fonds te zijn ingediend. In opdracht van het Filmfonds heb ben Truus Gubbels en Ineke van Ha- mersveld van de Boekmanstichting onderzoek gedaan naar subsidies, fondsen en bedrijven meteen dona tie- c.q. sponsoringbeleid. De re search heeft geleid tot het publice ren van 'Financieringsbronnen voor film- en videomakers'. Het boekje kost 15,-; door overmaking van f. 22,- (inclusief verzendkosten) op girorekening 55.85.89.1 ten name van de Stichting Fonds voor de Ne derlandse Film en onder vermelding van 'Filmfondsenboekje' krijgt u het thuis gestuurd. Tijdens de op 2 februari 1988 ge houden N.B.B. Contactdag te Am sterdam heeft het Nederlands Ge nootschap voor Filmtechniek (N.G.F.) bij monde van de heer H.W, Ryke de nieuwe N.G.F. Dolby stereo- geiuidstestfilm geïntroduceerd. De ze nieuwe Dolby testfilm is te gebrui ken voor het controleren en afstellen van Dolby stereobioscoopgeluidsin- stallaties. Ook niet-Dolby- installa ties kunnen hiermee worden gecon troleerd en afgesteld. Verder kan de resonantie van thea terzalen met deze testfilm worden vastgesteld. Inhoudelijk bestaat deze nieuwe N.G.F. Dolby stereogeluidstestfilm uit het volgende: a. Roze ruis, 2 maal 6 seconden op het linker, rechter, midden en sur- round (effect)kanaal. Hiermee is identificatie en vergelijking van de vier kanalen mogelijk. b. 1 kHz en 63 Hz geluidstonen ieder circa 6 seconden per kanaal in de volgorde: linker, rechter, midden en surround kanaal. c. 40 Seconden Toccata' links, rechts, midden en surround. d. THX Logo. e. Het overvliegen van een vliegtuig, dus van surround naar midden. f. Pianomuziek links, rechts, midden en surround. g. Frequentie 'sweep' van 20 Hz tot 16kHzenterug(L-R-M-S). h. 'Toccata' 2 minuten en vieren veertig seconden in stereo. i. Titelmuziek'Raiders of the lost are' 3 minuten en twintig seconden in stereo. Met deze nieuwe testfilm heeft de Nederlandse filmindustrie de be schikking gekregen over nieuwe mogelijkheden om de geluidskwali teit in de bioscopen verder te verbe teren en de geluidskwaliteit doorlo pend onder controle te houden. Voor nadere informatie: Nederlands Genootschap voor Film techniek p/a de heer C. van Zomeren Weegbreestraat 4 3765 XV SOEST tel.:02155-15085. Tot 7 maart j.l. bedroeg het aantal bezoekers aan DIRTY DANCING ca. 1.200.000 en men kan zich afvragen wanneer de 2.000.000ste bezoeker behaald zal worden, temeer daar vele bedrijfsleiders regelmatig jongens en meisjes voor de derde of vierde keer voor de kassa zien verschijnen! Binnen enkele weken konden reeds vele bedrijfsleiders in den lande de dertig- of veertigduizendste bezoek(st)er welkom heten. Woensdag 3 februari j.l. heeft Minis ter Mr. Drs. L.C. Brinkman namens de Nederlandse overheid een ver drag getekend tussen Nederland en Frankrijk op het terrein van de co- produktie van films. Het is voor het eerst dat Nederland een dergelijk verdrag sluit. Het co-produktiever- drag stelt de criteria vast voor pro jecten die in elk van de twee landen willen worden erkend als een natio nale filmproduktie. Als zodanig ko men deze co-produkties dan in aan merking voor de beschikbare over heidssteun in deze landen. Zodoen de kan het financiële draagvlak van een produktie worden versterkt en het verspreidingsgebied worden vergroot. Het sluiten van het verdrag betekent dat de twee Nederlandse filmfond sen zich in principe moeten open stellen voor dergelijke projecten, ook indien het een project is met een Nederlands minderheidsaandeel. In Nederland zijn de twee filmfond sen aangemerkt als competente au toriteit voor de toetsing van de pro jecten aan het verdrag. Gezien de nog geringe ervaring in Nederland met dergelijke co-pro dukties zullen de ontwikkelingen door het Ministerie van WVC in over leg met de beide fondsen gevolgd worden en zal binnen drie jaar een evaluatie plaatsvinden. In een later stadium zal FILM uitge breider ingaan op het verdrag en de ervaringen die ermee worden opge daan. 41

Film | 1988 | | pagina 39