DE COMMISSIES (1VAN DE N.B.B. JUBILEUM Naar de aard van de werkzaamhe den van de N.B.B, en de belangen die hij in zich verenigt fungeren er binnen de N.B.B, vele commissies. In een aantal artikelen zullen de commissies en de leden daarvan aan u worden voorgesteld. Mocht u een aantal leden missen, dan bete kent dit dat er nog vacatures voor dit lidmaatschap bestaan. 1. Commissie Disciplinaire Rechtspraak Indien een lid van de Bond op ernsti ge wijze in strijd heeft gehandeld met de algemene belangen of de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf of de goede naam van de Bond heeft geschaad dan wel de statuten of bondsregle menten, bondsraadsbesluiten of be sluiten van een afdeling die de afde- lingsleden binden heeft overtreden, dan kan het Bondsbestuur de han delwijze voorleggen aan de Com missie Disciplinaire Rechtspraak. Mogelijke sancties zijn: waarschu wing, boete of uitsluiting. Het betrok ken lid en eventuele getuigen wor den door de commissie gehoord. De commissie bestaat uit drie leden en drie plaatsvervangende leden. Deze personen mogen niet behoren tof het film- en bioscoopbedrijf, noch betrokken zijn bij de Bond. De leden van de commissie zijn: Mr. LH.A.J.M. Quant, voorzitter Mr. W.L. van der Kolf, lid Drs. J.R. Nieuwenhuis, plv. lid J.Th. van Taalingen, plv. lid 2. Commissie Appèl Disciplinaire Rechtspraak Tegen een beslissing van de Com missie Disciplinaire Rechtspraak kan men - binnen 14 dagen - in beroep gaan bij de Commissie Appèl Disciplinaire Rechtspraak. Deze commissie bestaat uit vijf leden, met evenveel plaatsvervangend; leden. Drie leden behoren niet en twee le den behoren wél tot het film- en bioscoopbedrijf. De leden zijn: Mr. P.A.J.N. Cras, plv. voorzitter Mr. C. van Lookeren Campagne, lid Drs. F.L. Schimsheimer, plv. lid Naast eerdergenoemde commissies die zich richten op disciplinaire aan gelegenheden bestaat er een twee tal colleges dat zich bezighoudt met arbitrage. In de statuten is vermeld, dat met uitsluiting van de burgerlijke rechten aan arbitrage zijn onderwor pen alle geschillen: - tussen leden van de Bond onder ling; - tussen leden en geassocieerde le den van de Bond; - tussen leden en donateurs van de Bond; - tussen leden en niet-leden, daar waar men dat gezamenlijk heeft be sloten (bijvoorbeeld in het contract). De arbitrage geschiedt altijd door een oneven aantal onpartijdige scheidslieden. Niet-nakoming van een beslissing heeft uitsluiting tot gevolg. In eerste instantie wordt een geschil behandeld door de Commissie van Geschillen en - indien gewenst - in tweede instantie door de Raad van 3. Commissie van Geschillen Deze commissie bestaat uit twee le den die geen bindingen hebben met de film- en bioscoop leden die (direct of indirect) lid zijn van de N.B.B. Van deze acht leden zijn twee leden af komstig van de Afdeling Bioscoop exploitanten, twee uit de Afdeling Filmverhuurders, twee uit de Afde ling Speelfilmproducenten en twee uit de V.A.P. Alhoewel de V.A.P. per 1 januari een geassocieerd lid is van de N.B.B, zal de V.A.P. gebruik blijven maken van de arbitragereglementen en dus ook vertegenwoordigers voordragen voor de arbitragecolleges. Meestal bestaat de Commissie van Geschil len bij een zitting uit drie personen: de voorzitter en twee leden. Met betrekking tot arbitrage is on langs een nieuw wetsvoorstel aan genomen. De bondsreglementen worden aan deze wet aangepast. Tevens zal, gezien de veelal grote belangen die op het spel staan en de tijdsdruk in onze branche, een reglement worden ontworpen met betrekking tot spoedarbitrage. De leden van de commissie zijn: Mr. H.C. Bitter, voorzitter Mr. J.J. van Es, vice-voorzitter leden-filmverhuurders: R.L. Pearl M, van Praag leden-bioscoopexploitanten: Mevr. Drs. Mi. Drs. J. Bruinstroop F. Rasker leden-speelfilmproducenten: R. Kerbosch Y. Brusse leden Verenigde Audiovisuele Pro- duktiebedrijven: P.G.J. Schepman Secretaris: Drs. H. Haay 4. Raad van Beroep De Raad van Beroep is de instantie voor hoger beroep na de Commissie van Geschillen. De leden zijn: Mr. L.H.A.J.M. Quant, voorzitter leden Hr. W.L. van der Kolf Drs. J.R. Nieuwenhuis J.Th. van Taalingen J. Arkenbout leden-filmverhuurders: Drs. W.J.A, van Roosmalen R. Wijsmuller leden-bioscoopexploitanten: Drs. J.A.M. Bouts J. van Dommelen Drs. J.Ph. Wolff Mr. F. Afman leden-speelfilmproducenten: J.M. van Heyningen Mr. G.J. Wouters, lid av-producen- ten. In het volgende nummer van FILM zal worden ingegaan op een aantal andere commissies, zoals de Com missie Nieuwe Zaken, die onder an dere betrekking heeft op eventuele toetreding tot de N.B.B. De heer H.J.A. Tijssen Algemene Secretaris van N.B.B, spelt de heer F.J.M. Perquin het gouden insigne met diamant op. Op 29 januari heeft de heer F.J.M. Perquin, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn werkzaamheden bij de N.B.B, beëindigd. De heer Perquin was 41 jaar verbonden aan het Bondsbu reau. Als boekhouder van de om vangrijke financiële aangelegenhe den van ons bureau heeft hij met grote inzet en zeer consciëntieus zijn werkzaamheden verricht. En dat deed hij op een altijd vriendelijke en enigszins flegmatieke wijze: een zeldzaam rustpunt in deze hectische bedrijfstak. Zijn collega's en oud- collega's wensen hem nogmaals een gezonde en gelukkige tijd toe. Op 1 februari ontving de heer J.A. Nijhof het Gouden Bondsinsigne met diamant voor 40 jaar trouwe dienst bij het Bondsbureau. De heer Nijhof heeft in deze periode vele werk zaamheden verricht op het bureau. Op het ogenblik fungeert hij als hoofd van de postkamer. Een drukke baan, die hij met veel vigeur aan pakt, want er worden per jaar zo'n 50.000 poststukken verzonden. Maar ook een 'tricky' baan, gezien de vele adreswijzigingen en overige verschuivingen in de adressenbe standen. Verschuivingen die we met de komst van de nieuwe computer op het Bondsbureau nog efficiënter te lijf zullen gaan. De gouden speld met diamant wordt overhandigd aan de heer J.A. Nijhof. 45

Film | 1988 | | pagina 43