DundeeU Michael J. 'Crocodile' Dundee begint zich aardig thuis te voelen in New York. Hij wil zelfs een baantje nemen. Sue Charlton, zijn geliefde Sue, denkt dat ie gek is geworden. Crocodile Dun dee, de grote oerwoudman, de ruigerik, een baantje zoeken in New York? Sue maakt zich zor gen om haar held. Ze denkt dat hij stilletjes terugverlangt naar de Australische jungle. Gelukkig komt Sue op een gege ven moment in grote proble men: ze wordt ontvoerd door de meedogenloze Rico, een van de grootste cocaïnehandelaren van de Verenigde Staten. Wat heeft Sue met de drugshandel te ma ken? Meer dan ze zelf denkt. Ro- bert Tanner, een kollega-journa- list van Sue, heeft haar een brief gestuurd met belangrijke infor matie over die beruchte Rico. Rico wil die brief terug hebben, maar Sue weet niet eens dat ze hem heeft. Want de onverbeter lijke Crocodile Dundee heeft 'm in ontvangst genomen. En die zelfde Dundee ontploft natuurlijk als hij te horen krijgt dat Sue ont voerd is! Rico denkt dat hij zo'n boertje- van-buuten gemakkelijk aan kan. Hij staat dan ook stomver baasd als Crocodile Dundee erin slaagt om Sue te bevrijden. En dat niet alleen. Rico beschouwt de bevrijding van Sue als een uit daging aan zijn adres. Hij besluit al zijn mannen en al zijn macht in te zetten om de grote Crocodile Dundee een lesje te leren. Maar de vogel is gevlogen, sa men metzijn Sue. Ze zijn naarde barre binnenlanden van Austra lië vertrokken en wachten daar de drugsbende vol vertrouwen op. Want niet alleen is Crocodile Dundee daar op zijn eigen ter rein, hij kan daar ook zijn oer- woud-truuks optimaal gebrui ken. Dat ontdekken Rico en zijn mannen al snel. Desondanks gaat Rico door. Hij wil persé zijn gram halen. Crocodile Dundee moet erom lachen. Hij houdt van dit soort kat-en-muis spelletjes. En Rico? Rico betaalt een hoge prijs voor zijn wraaklust.... 34

Film | 1988 | | pagina 34