55 JAAR EN NOG STEEDS JONG EEN OMNIDIRECTIONEEL GELUIDSWEERGAVE-SYSTEEM MET HOGE DEFINITIE Deze maand is het precies 55 jaar geleden dat LB.Kagenaar sr. zijn bedrijf "Kinoapparaten- en instru mentenfabriek Louis B.Kagenaar" oprichtte. Nu 55 jaar later is Kage- naar Techniek B.V. nog steeds volop aktief op het gebied van de Bioscoop- en Theaterinrichting. Na de verkoop in 1986 van Kage- naar Apparatenfabriek aan het Bel gische bedrijf Automation S.A., bleek a;l spoedig dat de nieuwe ei genaar alleen geïnteresseerd was in de elektrotechnische afdelingen van het bedrijf. Voor Kagenaar jr., direkteur van Kagenaar Holding was dit aanlei ding om de aktoiviteiten op het ge bied van de Bioscoop- en Theater inrichting onder te brengen in een nieuwe besloten vennootschap met een eigen gezicht en een ver trouwd en tevens uitgebreid leve ringsprogramma. Het nieuwe bedrijf heet Kagenaar Techniek B.V. en is een dochteron derneming van Kagenaar Holding B.V. Als vestigingsplaats is voor Hilversum gekozen. In het jaar 1957 is de firma, naast de vele andere cinemaprodukten, gestart met het importeren van theaterfauteuils van het merk Ciné- confort. De meeste exploitanten kennen de modellen uit die jaren nog wel. Houten stoelen soms met bekle- dingstof aangebracht met knoop- spijkers. Heden ten dage is er een uitgebreid produktenaanbod in theaterfauteuils, sporthal- en sta- dionstoelen. Niet alleen van Ciné- confort, maar ook het Franse merk A.S.E.M. en het Spaanse merk In- dustrias-Figueras worden door Ka genaar Techniek geïmporteerd. In december kwamen enige fau teuils van het nieuwe model van de Spaanse fabrikant bij Kagenaar Techniek binnen. In vergelijking met de voorgaande modellen is de kwaliteit betreffende de konstruk- tie van onderdelen, voor zover dat nog mogelijk was, verhoogd. Het is duidelijk dat men zich met deze fauteuil, die en moderne sty ling heeft, op de toekomsr richt. Door toepassing van "High-Tech" materialen is een fauteuil ont staan, die qua bouw een zeer lange levensduur garandeert en zijn gelijke niet kent. Kagenaar jr. vertelt dat de heden daagse theaterexploitant daarbij gebaat is. Het gaat er immers toch om dat zijn theater met een mini mum aan mankracht, optimaal moet functioneren. De theaterfau teuil speelt hierbij een vaak onder schatte, doch zeer belangrijke rol. Denk alleen maar eens aan vanda lisme! Door middel van enkele eenvoudige handelingen is een fauteuil binnen enige sekonden te demonteren en de vernielde on derdelen te vervangen. Ook de projektieschermframes, beweegbare kader- en gordijnin stallaties, zijn een specialiteit van Kagenaar Tecniek gaat Kagenaar jr. verder; Wij kunnen zeggen dat van oudsher wij de meest degelijke en betrouwbare installaties bouwen, ook hier geldt dat en dergelijk sys teem probleemloos jaar na jaar dient te funktioneren. Buiten toepassing van onze syste men in bioscoop en theater leve ren wij tegenwoordig steeds vaker aan studio's, omroepstichtingen, instellingen en bedrijven. Naast de reeds genoemde produk- ten levert Kagenaar Techniek nog tal van andere artikelen voor bios coop en theater zoals: xenonbui- zen, plaktape, toonlampen, objek- tieven en gelijkrichters. Vrijwel alles hebben wij in voor raad en desnoods zorgen wij er voor dat het gewenste artikel bin nen 24 uur ter plaatse is. Over de toekomst van het bedrijf vertelt Kagenaar jr. verder dat on der andere vorig jaar is gestart met de levering en montage van wandbekledingsmateriaal spe ciaal voor toepassing in openbare [ruimten. Inmiddels zijn hiermede ienkele projekten tot volle tevre denheid opgeleverd. Tevens is een start gemaakt met de levering van vitrine-, foto- en reklamekasten alsmede licht- en neonreklame voor bioscoop en theater. Kagenaar Techniek heeft vol doende know-how in huis om ie der projekt te doen slagen, voor de montage beschikken wij over een CINETECHNIEK EN WEIJTMANS VAN LAERE BUNDELEN KRACHTEN Met ingang van 1 januari 1989 zijn Cinétechniek en Weijtmans Van Laere een hechte samenwerking aangegaan, waarbij elk van de partners met behoud van de eigen identiteit de ervaring op het gebied van bioscoop- en filmtechniek in brengt. Cinétechniek heeft in ruim 30 jaar een voortreffelijke reputatie opge bouwd als leverancier van o.a. 16- en 35mm projektoren, gelijkrich ters, xenonlampen, diaprojekto- ren, bioscoopfauteuils etc. Weijtmans Van Laere ontwerpt bioscoopinstallaties-op-maat en is gespecialiseerd in het ontwer pen en installeren van Dolby-in- ploeg specialisten en ook de after- sales service is hierdoor gewaar borgd. Kagenaar jr. besluit zijn verhaal met, ach we leveren al 55 jaar aan bioscoop en theater en willen dat graag de komende 55 jaar zo hou den. Onze naam staat voor kwali teit en degelijkheid en onze en thousiaste mederwerkers staan daar borg voor. Ons leveringsprogramma zal zich de komende jaren verder uitbrei den. Onze omzet heeft de afgelopen twee jaar een forse stijging laten zien en derhalve zien we de toe komst met optimisme tegemoet! stallaties. Mede dankzij hun onaf hankelijkheid is een breed assorti ment van apparatuur mogelijk. Bo vendien onderhoudt Weijtmans Van Laere een 24-uur service. Het samenwerkingsverband tus sen beide bedrijven betekent dat nu een grote know-how en erva ring gebundeld zijn. Hierdoor is een combinatie ontstaan waarin alle facetten van de professionele filmtechniek worden beheerst. Ci nétechniek en Weijtmans Van Laere zijn samen het grootste be drijf in Nederland op dit gebied. Cinétechniek is gevestigd in Am sterdam. Tel.: 020-767841, fax: 020-714968. Weijtmans Van Laere is geves tigd in Tilburg en Maastricht. Tel.: 013-685580, fax: 013-632757. Het Franse bedrijf STS Omnidi rectionnel heeft een revolutionair systeem voor geluidsweergave ont wikkeld. Dit systeem, dat het mogelijk maakt een ideale weergave te bereiken, on geacht de plaats van de luisteraar, is bijzonder geschikt voor bioscoopza len. Om een voor iedere bezoeker gelijk waardige stereoweergave te berei ken, is het van essentieel belang, dat beide kanalen in de gehele zaal even goed waargenomen worden, zonder het optreden van "monozones" aan de zijkanten van de zaal. Bovendien moeten aan de klankweergave de hoogste HiFi-eisen gesteld worden. Het STS Omnidirectionnel-systeem voldoet aan deze eisen. Elk van de vijf kanalen afkomstig uit de Dolby- processor wordt toegevoerd aan een monodirectionele weergave- eenheid. Een weergave-eenheid be staat uit één tot drie klankkasten, af hankelijk van de grootte van de zaal, en elk van deze klankkasten bestaat uit een vierwegsysteem met vier geïntegreerde versterkers en een ac tief vierwegfilter. Door de integratie van de versterkers en het filter in de klankkasten worden de geluidsver- liezen tot een minimum terugge bracht. De drie directionele klankkasten van een weergave-eenheid worden zoda nig opgesteld dat zij een hoek van 120 graden bestrijken, zodat de weergavehoeken elkaar aanvullen om een op alle punten homogene dekking van het stereogeluid te waarborgen. De weergevers worden achter het scherm opgesteld en de klankkasten die aan de zijden van de zaal worden geplaatst voor het creëren van het ambiance-effect, worden aangepast aan de rest van het systeem. Dankzij de uitgebreide frequentie- weergave, de directe aansturing van de luidsprekers door de versterkers en de uitstekende stereoweergave, is het systeem STS Omnidirection- nel nu al klaar voor alle bestaande en toekomstige procédés: Dolby ste reo, Dolby SR, digitale opnames, CD, DAT enz. De weergevers van STS onderschei den zich door hun originele techno logie, brede inzetbaarheid, betrouw baarheid, goede prestaties en ook door de mogelijkheid aan alle zalen aangepast te kunnen worden. Voor nadere informatie: Stichting FRANTECH, Mevr.H.Warringa. Bureau Informatie Franse Technolo gie. Tel.: 020-254736 30

Film | 1989 | | pagina 30