OPENING -VERBOUWING Plaza - Nieuwegein NIEUWEGEIN Op dezelfde avond werd in Nieuwegein het nieuwe Plaza complex, bestaand uit twee zalen waarvan één met 278 en één met 96 zitplaat sen voor filmverhuurders getoond, een exploitatie van Bioscoopon derneming Wolff te Utrecht. Onder het genot van een hapje en een drankje konden de filmver huurders kennis nemen van deze nieuwe aanwinst, die zeker in Nieu wegein, de snelst groeiende gemeente van Nederland, een bijdrage zal leveren aan de ontwikkeling van deze gemeente. Op woensdag 14 december jl. werd dan ook, voor genodigden en de plaatselijke notabelen door de burgemeester onder grote belangstel ling, in dit licht de bioscoop met enig feestvertoon geopend. Wij twijfelen er niet aan, of het nieuwe Plaza complex zal door de be volking van Nieuwegein en omstreken dikwijls bezocht worden en wensen de Bioscooponderneming Wolff te Utrecht, met deze nieuwe loot aan de stam, veel sukses. Plaza I KLAZIENAVEEN Op dinsdag 13 december 1988 werd des avonds, onder grote belang stelling van vooral bioscoopexploitanten uit het Oosten en Noorden van het land, in Klazienaveen de tweede service-zaal geopend in het Astra Theater van de heer A.Th.Abeln. Het hoofdbestuur was hierbij vertegenwoordigd door de penning meester de heer J.van Dommelen. Deze nieuwe zaal, die eveneens als service-bioscoop is ingericht, kan als een welkome uitbreiding in Klazienaveen worden gezien. Im mers de programmatie kan hierdoor aantrekkelijker worden, waar door het bereik zal stijgen. De uitvoering van de zaal met 97 zitplaatsen, die belangrijke investe ringen heeft geëist, werd uitgevoerd op een wijze, zodat gesproken kan worden van een aanwinst voor de gemeente Emmen, waaronder Klazienaveen valt. Centrum 2 - Sappermeer SAPPEMEER Op maandag 19 december jl. vond, eveneens onder veel belangstel ling, de opening plaats van de nieuwe bioscoopzaal Centrum 2 in het bestaande theater te Sappemeer. Nadat het Centrum theater in 1950 door de heer André en Elly Milius was overgenomen van de heer J.Milius, kwam men tot de opvatting, dat er tenminste 2 bioscoopzalen moesten zijn. De realisatie van Centrum 2, eveneens een service-bioscoop die 105 zitplaatsen omvat, werd ten dele in eigen beheer uitgevoerd en men kan tot de slotsom komen, dat met het bereikte resultaat van goede stoelen met een prima projectie, het eveneens een bijzonder fraaie bioscoop is geworden. De nieuwe zaal is reeds vanaf 6 oktober jl. stilzwijgend in Sappemeer gaan meedraaien en de eerste resultaten geven aan, dat de stap van de fam. Milius door de bevolking zeer wordt gewaardeerd. 41

Film | 1989 | | pagina 41