OFF SCREEN UITSLAG KERSTPUZZEL De filmindustrie, nationaal zowel als internationaal, vormt een vruchtbare voedingsbodem voor geruchten, roddels, halve waarhe den en halve leugens. Soms krijgt men de indruk dat men meer tijd besteedt aan het praten over de ander dan dat men zich intensief be zig houdt met eigen belangrijker zaken. Buurmans' grasveld is of groener of nog schraler dan de eigen groenstrook. Het eerste wordt met lede, afgunstige ogen bekeken en is een constante bron van ergernis, zo niet frustratie, terwijl de ver dorde sprieten ter genezijde een welbehagen oproepen, dat men het zelf nog niet zo slecht doet. Eind van het jaar werd het bedrijf 'opgeschrikt' door een waterige ko pie van de historische Hoekse - en Kabeljouwse twisten. Een filmpro ducent, gemakshalve noemen wij hem H., voelt zich onheus behan deld door een andere filmproducent, die wij ter completering van de algemene verwarring vH. zullen noemen. Beiden hebben een respec tabele staat van dienst. Niets aan de hand tot zover! Maar wacht even... H.is ook voorzitter van de afdeling (belangengroepering) van film producenten. H.is van mening, dat vH.te weinig vergaderingen uit schrijft, te solistisch te werk gaat en zijn achterban niet of zelden raadpleegt en beschuldigt hem tevens van een staaltje onbeschofte egotripperij tijdens de presentatie van een zinnig manifest over de Nederlandse speelfilmindustrie aan de Minister van W.V.C. Redenen te over voor H.schriftelijk zijn lidmaatschap van zijn afde ling op te zeggen. Godzijdank staat het een ieder vrij in onze samenleving zijn lidmaat schap of abonnement op te zeggen. En wij kunnen ons dat voorstel len in geval een eenvoudig lid van een grote vereniging of partij het idee heeft, dat hij door het bestuur als kleine roepende in de woestijn niet wordt gehoord, sterker nog, onbarmhartig onderhet zand wordt geschoven. Zijn lidmaatschap opzeggen in een kleine klub van pro ducenten, van welk bestuur hij ook lid is, lijkt ons de weg van de min ste weerstand bewandelen. H., verbolgen, trekt zich terug als lid van de afdeling en dus als lid van de N.B.B. Deze stap kondigt hij echter ook aan bij W.V.C, en de verschillende Filmproduktiefondsen. Wij noemden dat vroeger "het buitenhangen van de vuile was". In deze zorgzame samenleving zal het hoogstwaarschijnlijk een vriendelijker omschrijving krijgen als "non-communicatie-syndroom van een argeloze aan de-zijlijn staander". Ons doet het denken aan de lagere school "Meester, ik heb het niet gedaan, maar Tijssie, meester, die met die scheur in zijn buissie!" Men kan er grappen over maken, maar het is natuurlijk verdrietig en bespottelijk wat hier gebeurt. Zouden het twee lieden betreffen, die net komen kijken en nog niet weten hoe zij hun bevuilde broek moe ten schonen, maar dit zijn volwassen figuren met een grote bestuurs- ervaring, lieden waarvan men mag aannemen dat ze weten hoe het spel gespeeld moet worden. Niets daarvan. De een schiet de bal hoog de tribune in, daarmee me nend dat de wedstrijd ten einde is. De overige producenten in het be stuur blijven ais versteende ballenjongens langs de lijn staan. Het ergste is dat velen zich er mee gaan of moeten bemoeien. Niet alleen krijgt de zaak meer aandacht dan noodzakelijk is, maar het vreet tijd. Tijd welke men beter kan besteden aan het bestieren van het eigen bedrijf. Zonde van de tijd, dat geldt eigenlijk ook voor dit stukkie. In ieder boek of film staat dat alle karakters louter de resultante zijn van de fantasie van de auteur en dat elke gelijkenis met bestaande personen op zuiver toeval berust. Helaas is dat hier niet het geval. De affaire vH. en H. is ge-O.H. De redactie. Michael Douglas DebraWinger WilliamHurt Diane Keaton Kelly MacGillis MickeyRourke Kim Basinger Yves Montand Derekde Lint Whoopi Goldberg Kevin Kline Cher SteveGuttenberg GretaScacchi Eddie Murphy Meryl Streep Marcello Mastroianni Fatal Attraction Terms of Endearment Children of a lesser God Baby Boom Made in Heaven Angel Heart Nadine Jean de Florette The Unbearable Lightness Fatal Beauty The Big Chili Suspect PoliceAcademy4 White Mischief Coming to America Heartburn Macaroni Dit zijn de 17 juiste antwoorden op de vraag 'Bij welke films horen deze foto's? Alhoewel er van alle kanten geroepen werd dat de kerst-puzzel erg moeilijk was, kwamen er bij Filmplan toch dagelijks oplossingen bin nen met 13 of 14 goede antwoorden. Juist toen wij dachten dat de hoofdprijs gedeeld zou moeten worden door de vijf inzenders met 14 goed, kwam de verras sing! Het allerlaatste blaadje on derop de stapel bleek vijftien goede antwoorden te bevatten. Er is dus uiteindelijk maar één gelukkige winnaar van de Kerst-puzzel: De Heer H.van Duuren, werk zaam bij het Grand Theatre in Breda. FILM heeft de hoofdprijs van 500 gulden inmiddels uitgereikt. Dankzij de medewerking van HOLLAND FILM PROMOTION en de NEDERLANDSE SPOORWEGEN kregen wij vlak voor het ter perse gaan van dit nummer van FILM toch nog de beschikking over een aantal extra prijzen voor die inzenders die met 14 goede antwoorden "bijna" winnaar zijn geworden: HansPluimes R.M.W.Simjouw John van Muylwijk M.Ruttenberg Mevr.M.E. Nieuwendijk Grand Theatre in Breda Cinesol Theater in Breda U.I.R(Netherlands) BV Jogchem's Theaters BV in Bunschoten CinexBVin Enschede Deze winnaars én de hoofdprijswinnaar ontvangen per eind februari een gratis eersteklas Trein- en Toegangsticket (twee personen) voor Cités-Cinés in Gent in België, de fascinerende Filmmanifestatie in het Floraliapaleis in Gent. De tickets zijn geldig tot 22 mei 1989. Tot de volgende puzzel!!

Film | 1989 | | pagina 5