PROTEC 5a. hem geldende bruto-salaris gedurende een termijn van twaalf maanden. Voor de werknemer die bij aanvang van de ziekte tenminste ge durende een periode van drie jaar in dienst is van de werkgever of gedurende tien jaar onafgebroken in de bedrijfstak in dienst is geweest, wordt de onder 1a genoemde termijn verlengd met tenminste zes maanden, indien het een werkgever betreft met minder dan 15 werknemers, dan wel met tenminste twaalf maanden, indien de werkgever meer dan 15 personeelsleden in dienst heeft. Indien de ziekte een gevolg is van een bedrijfsonge val of anderszins direkt voortvloeit uit de werkzaamheden, zal de onder 1a genoemde termijn te allen tijde worden verlengd met tenminste twaalf maanden, tenzij van verwijtbare schuld van de werknemer sprake is. Op het inkomen dat aan de werknemer ingevolge het bepaalde in het voorafgaande lid wordt uitbetaald, worden door de werk gever in mindering gebracht de uitkeringen, welke de werkne mer op grond van de Ziektewet of de Wet op de Arbeidsonge schiktheidsverzekering ontvangt, alsmede - ingeval van gedeel telijke arbeidsongeschiktheid - het inkomen dat de werknemer ter zake van het verrichten van arbeid ontvangt of zou kunnen ontvangen. Het recht op doorbetaling vervalt na een termijn van zes weken, indien ter zake van het ongeval, de ziekte of het gebrek een derde partij aansprakelijk kan worden gesteld. In het in lid 3 bedoelde geval zal de werkgever, na het verstrijken van de termijn van zes weken, voorschotten betalen ter hoogte van het volle salaris, verminderd met uitkeringen, bedoeld als in lid 2. De voorschotten kunnen door de werkgever te allen tijde worden teruggevorderd en in elk geval, indien, en voorzover de derde aan zijn verplichtingen jegens de werknemer heeft vol daan. De voorschotten worden door de werkgever eveneens te ruggevorderd, indien blijkt dat de werknemer onvoldoende moeite doet zijn verhaalsrecht op de derde te effectueren. Bij de arbeidsongeschiktheid is de werkgever te allen tijde ver plicht tenminste voor een periode van zes weken het voor de werknemer geldende wettelijk minimum loon uit te betalen. Geen aanspraak op aanvulling c.q. doorbetaling van het inko men ingevolge het bepaalde in de vorige leden bestaat, indien de ziekte, het ongeval of het gebrek, ten gevolge waarvan de werk nemer verhinderd is zijn arbeid te verrichten, is te wijten aan op zet of onzedelijkheid, danwei het gevolg is van een lichaamsge brek, waarover hij de werkgever bij het aangaan van de arbeids overeenkomst opzettelijk valse inlichtingen heeft gegeven. Na een termijn van zes weken bestaat evenmin aanspraak op inko men voor elke dag, waarover de in lid 2 van dit artikel bedoelde uitkeringen worden ingehouden wegens overtreding van de con trolevoorschriften. b. De werknemer is verplicht zich als arbeidsongeschikt te melden conform het bepaalde in de Ziektewet op minimaal twee uur voor aanvang van de dienst. Als de werknemer zonder aanwijs bare reden niet voldoet aan deze verplichting, bestaat voor de werkgever de mogelijkheid de verzuimde dag c.q. uren in minde ring te brengen op de vakantierechten van de desbetreffende werknemer. Bovenstaande is niet van toepassing op administratief perso neel. 6. Onder bruto-salaris, als bedoeld in dit artikel, wordt verstaan het bruto-maand-, week- of periode-salaris van de werknemer, ver meerderd met de voor hem geldende vaste toeslagen krachtens artikel 12, de vakantietoeslag, de toeslag voor kassawerkzaam- heden en de in de aan de arbeidsongeschiktheid voorafgaande periode uitgekeerde overwerkvergoeding, mits dit overwerk een regelmatig karakter draagt. 7. Bovenstaande sluit toepassing van artikel 1638c van het Burger lijk Wetboek uit. Artikel 22 In de projectiecabine van een bioscoop zal tenminste één gekwalifi ceerde operateur werkzaam zijn, al dan niet onder toezicht van een techn-isch leider. Worden meer zalen vanuit één cabineruimte ver zorgd, dan is van toepassing hetgeen onder de functie-omschrijvin gen van operateurs is vermeld. Onder projectiecabine wordt ten deze verstaan bedrijfsruimte, behorende bij een bioscoopzaal, waarin zich de projectie-apparatuur voor die zaal bevindt. Aanstelling door de wergever in de functie van leerling-operateur, derde, tweede of eer ste operateur, zal, behoudens bijzondere omstandigheden, in ieder geval afhankelijk zijn van het bezit van het diploma A, B of C. F.J.M.van der Putte, secr. Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf. OP AFSTAND BEDIENBARE ELEKTRISCHE LOKET-OF SCHUIFRAMEN Sinds kort brengt de firma VEMA een uniek produkt op de markt dat bedoeld is voor het op af stand bedienen van loket- of schuiframen door middel van drukknoppen of radio-afstand besturing. Deze loketramen kunnen op ie dere willekeurige openingsstand worden geopend of gesloten en zijn in de "ruststand" niet met de hand te bedienen. In gesloten stand zijn de ramen elektrisch vergrendeld. Het voordeel van dit PROTEC- systeem is dat: het loketraam niet langer dan nodig geopend hoeft te blij ven waardoor minder verlies van warmte; er meer kontrole en beveili ging is omdat het raam elek trisch vergrendelt; meer privacy achter het loket bij het aannemen van de tele foon; geluidsisolerend. Het systeem is ook zeer geschikt voor vitrines die gebruikt wor den om kostbare produkten een voudig te beveiligen en toch snel te kunnen tonen zoals bij came ra's, horloges, juwelen etc. Het loketraam kan in iedere ge wenste maat geleverd worden en kan naar verkiezing horizontaal of vertikaal schuiven. Het is zeer eenvoudig in be staande situaties aan te brengen en wordt bedrijfsklaar geleverd, eventueel geplaatst. De ramen kunnen geleverd wor den met gelaagd of gehard glas dik 6mm., maar zijn ook lever baar met isolerend of kogelwe rend glas (max. 16mm.). Het frame- en raamprofiel zijn uit getrokken aluminium profiel en naar keuze blank of donkerbrons geanodiseerd. Dankzij de robuuste konstruktie is het onderhoud minimaal en af gestemd op zwaar en intensief gebruik, zelfs buiten omdat het systeem oorspronkelijk werd ontwikkeld voor kiosken en hijs kranen in Zweden. Voor verdere informatie kan kon- takt opgenomen worden met de fabrieksagent: VEMA B.V. te Raamsdonksveer, tel. 01621-16050. 37

Film | 1989 | | pagina 36